[TYKO U NAS] Co zrobić jak widzisz oklejony folią znak drogowy?

O partactwie, a nie remoncie jak twierdzi ZDM, pisaliśmy dokładnie rok temu. Niekończący się remont ulicy Chodeckiej to kolejny powód do odwołania Puchalskiego ze stanowiska dyrektora ZDMu. Ale jak widać prezydent Rafał Trzaskowski zamierza narażać Warszawę i warszawiaków na jego szkodliwe działania. O kolejnym bublu na tej ulicy pisze Robert Chrzanowski, działacz społeczny z ramienia Polski 2050, i inżynier ds. infrastruktury.

Do dnia dzisiejszego nie zakończył się remont ul. Chodeckiej i zapewne zakończy się tuż przed wyborami

Ale wróćmy do momentu gdy remont dopiero się zaczynał.  Niedawno napisałem o podwójnych standardach jakimi w działaniach Straży Miejskiej opisując brak reakcji na nieprawidłowo parkujące samochody pracowników metra. A dzisiaj opiszę jak zachowała się SM w stosunku do zwykłego mieszkańca dzielnicy. Napisał do mnie Pan Andrzej (Imię zmieniono).

Zaparkował on na ul. Chodeckiej a jego a to jego relacja.

W tej wiadomości wkleiłem miejsce, z którego zostałem wyholowany jesienią 2022. Z jednej strony jest znak koniec parkingu, pod którym zaparkowałem. Następnego dnia okazało się, że druga strona parkingu , oprócz tego, że zastawiona barierkami budowy, miała też znaki zasłonięte folią. Każdy pewnie taką sytuację zinterpretuje po swojemu. To jest miejsce, w którym zaparkowany samochód nie utrudniał ruchu ( którego zresztą nie było, bo na ulicy kładli asfalt ) i nie zagrażał nikomu. Mandatu nie przyjąłem, z kosztów holowania sąd mnie zwolnił. Straciłem tylko cały dzień i trochę zdrowia 'kwitnąc” kilka godzin w siedzibie SM i jadąc za miasto po samochód. A tym razem stał w połowie drogi do Nieporętu.

O nieprawidłowo wykonanym oznakowaniu pisali mieszkańcy dzielnicy i zwracali na to uwagę na portalach społecznościowych.
Zapewne można powiedzieć, że urzędnicy nie mają obowiązku czytania portali a takie sprawy powinno się zgłaszać. Ale takie sytuacje nie powinny się zdarzyć, a urzędnicy nie powinni karać mieszkańców za swoje błędy. Jak widać, obecnie zarządzający miastem działają na zasadzie faktów dokonanych.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z miejsca i dnia gdy doszło do interwencji SM.

 

 

za; Robert Chrzanowski

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły