[OPINIA] J. Saryusz – Wolski: „Polityka KE ws IMPORTU ROLNEGO Z UKRAINY jest realizowana na geopolityczne zamówienie Niemiec oraz w interesie Rosji”

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie (od lewa do prawa) opinie mieszkańców, specjalistów, radnych, blogerów, i innych. Dziś publikujemy opinię europosła, Jacka Saryusza – Wolskiego.

To zamierzony cel geopolityczny, służący Niemcom, Rosji oraz długofalowemu megaplanowi

Jeśli nie zrozumiemy GEOPOLITYCZNEGO wymiaru sytuacji – że polityka KE ws IMPORTU ROLNEGO Z UKRAINY, naruszająca od początku podstawowe zasady WPR – Wspólnej Polityki Rolnej, polegające na chronieniu i oddzieleniu unijnego rynku rolnego od rynków zewnętrznych poprzez system „śluz”, [mająca zresztą w założeniu czasowo ograniczone trwanie i wbudowane “bezpieczniki”], jest realizowana na geopolityczne zamówienie Niemiec oraz w interesie Rosji, po to żeby skłócić PL i UA oraz rozbić ich sojusz – to nic nie zrozumiemy.

To tak, jakby otworzyć śluzę między dwoma jeziorami o radykalnie różnym poziomie luster wody i kibicować temu jak woda zalewa przybrzeżne [jak Polska] tereny. Udział w tym przedsięwzięciu biorą ukraińskie ślepe kompradorskie elity, a korzyści geopolityczne odnosi wiecznie żywy sojusz niemiecko-rosyjski.

To wszystko było do przewidzenia, pomagać Ukrainie można w inny, nie-destrukcyjny sposob, ale na to potrzebne byłaby wola i zachodnioeuropejskie pieniądze. Zdecydowano się, świadomie, zrobić to taniej oraz za jednym zamachem osiągnąć cel geopolityczny, kosztem Polski i Trójmorza, które są solą w oku Niemiec i Rosji.

To zamierzony cel geopolityczny, służący Niemcom, Rosji oraz długofalowemu megaplanowi:

– budowy unijnego superpaństwa,
– pod niemiecką hegemonią,
– związanego sojuszem z Rosją,
– zdystansowanego od USA,

czemu Polska i Trójmorze przeszkadzają.

Ten cel to stworzenie euroazjatyckiej przestrzeni geopolitycznej od Lizbony do Władywostoku, która jak imadło, w tektonicznym uścisku, podporządkuje, w ramach ustalonych stref wpływów [vide pakt Ribbentrop-Mołotow i „Jałta”], kraje Europy Środkowo-Wschodniej, położone między Niemcami i Rosją.

Operacja „import rolny z Ukrainy” to tylko jeden z wielu instrumentów realizacji tego złowieszczego geopolitycznego megaplanu.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły