[KOMENTARZ] „Uważam, że prezydent Lech Kaczyński powinien mieć swoją ulicę w Warszawie” – w co gra Trzaskowski?

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, po raz kolejny mami wyborców obietnicą, którą mógł spełnić lata temu. Przypominamy, że Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy i RP, który zginął na służbie. Uhonorowanie Jego osoby ulicą w Warszawie to oczywistość. Widać, że nie dla wszystkich. Strach przed nadaniem ulicy imieniem Lecha Kaczyńskiego, dowodzi obłędu i fobii Trzaskowskiego, jak i jak Koalicji Obywatelskiej. Nadchodzą wybory samorządowe i Trzaskowski znów zaczyna swoją gadkę.

Uważam, że prezydent Lech Kaczyński powinien mieć swoją ulicę w Warszawie

Nazwy ulic to kompetencja rady Warszawy, a radni w tej kadencji mieli inne zdanie niż ja. Swojego zdania nie zmieniłem – uważam, że prezydent Lech Kaczyński powinien mieć swoją ulicę w Warszawie powiedział w wywiadzie dla „Polski – Metropolii Warszawskiej” prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

W tym samym wywiadzie Trzaskowski ostał poproszony w wywiadzie o jednoznaczną deklarację, czy będzie w Warszawie ulica prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy nie.

Nazwy ulic to jest kompetencja rady Warszawy, a radni w tej kadencji mieli inne zdanie niż ja. Jak będzie w kolejnej kadencji – tego nie wiem. Ja zdania nie zmieniłem – uważam, że prezydent Lech Kaczyński powinien mieć swoją ulicę w Warszawiestwierdził Trzaskowski.

KOMENTARZ

W tym roku minie 14 lat od śmierci Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Warszawy i Polski. Przez te lata Lech Kaczyński dorobił się ulic w Gruzji i innych krajach bloku wschodniego, i kilku miastach Polski. Co ciekawe na oficjalnej stronie miasta widnieje informacja, że taka ulica istnieje również w Warszawie; Ul. Lecha Kaczyńskiego biegnie od Al.Ujazdowskich do al.Niepodległości. Jest fragmentem Trasy Łazienkowskiej. 

 

 

Rafał Trzaskowski ma wszelkie kompetencje aby sprawę załatwić jak należy, woli jednak zrzucać winę na radę Warszawy, która całkowicie mu podlega. Zatem mówienie, po raz kolejny zresztą, warszawiakom o swoich dobrych intencjach należy traktować jak bajkę dla dzieci. Ale to nie jest normalna sytuacja aby taka postać jak Lech Kaczyński nie miał ciągle swojej ulicy w stolicy Polski.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły