[VIDEO] Rafał Trzaskowski na wiecu wyborczym: „Trzeba zakończyć erę populizmu, erę PiSu”

Przed nami wybory samorządowe. Niezwykle ważne, bo dotyczą wyboru gospodarzy, którzy są najbliżej ludzi, najbliżej ich spraw. Ale tym razem te wybory są wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. 15 października demokratyczna Polska wygrała z PiS-owskim oszustwem, propagandą, populizmem, szkodnictwem. Z całym złem, które sączyła w naszą ojczyznę słusznie miniona ekipa rządowa – czytamy na stronie prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

My w Koalicji Obywatelskiej znamy i rozumiemy samorząd

Ale wygrywając wybory parlamentarne wygraliśmy dopiero pierwszą rundę tej walki. Czas na rundę drugą. Potrzebujemy zwycięstwa, żeby zrobić kolejny krok na drodze do odbudowy demokracji, bezpieczeństwa, na drodze do dynamicznego rozwoju Polski. Wygrajmy we wszystkich województwach. Zwyciężajmy w miastach, miasteczkach, we wsiach. W całej Polsce. Nie możemy spocząć na laurach. Musimy się zmobilizować – tak jak 5 lat temu, tak jak w ostatnich wyborach. Bez tej mobilizacji trudno będzie o powtórzenie dobrego wyniku.

My w Koalicji Obywatelskiej znamy i rozumiemy samorząd. Znamy i rozumiemy naszych mieszkańców i ich potrzeby. Mamy doświadczenie, mamy ogromne osiągnięcia i mamy mnóstwo pomysłów na przyszłość.

Symboliczne będą oczywiście wybory w Warszawie. Nie tylko dlatego, że to stolica. Ale też dlatego, że to Warszawa jest jest jednym z najbardziej wyraźnych symboli tego, jak wielkim sukcesem jest polska samorządność. Jak wiele da się osiągnąć na poziomie lokalnej wspólnoty – nawet wtedy, gdy spadały na nas rozmaite plagi. Od pandemii, przez wojnę za wschodnią granicą, aż po antysamorządowe, a szczególnie antywarszawskie rządy PiS. Z Warszawy i z innych dużych miast musi popłynąć pozytywna energia, która pozwoli nam wygrywać nawet tam, gdzie populiści są silniejsi. Niech Warszawa pociągnie za sobą całe Mazowsze, niech Kraków będzie wzorem dla Małopolski, a Rzeszów dla Podkarpacia.

Zrobiliśmy bardzo wiele dobrego. W stolicy i w całej Polsce. A chcemy zrobić jeszcze więcej. Dla naszych małych ojczyzn, ale także dla Polski. Dla każdej i każdego z Was – bo to o Waszym komforcie życia, o Waszych marzeniach i potrzebach jest samorząd. Od lat stawiamy sobie obywatela w centrum naszych starań o poprawę jakości życia w naszej stolicy. A Warszawa potrafi wyprzedzać nasze aspiracje. To właśnie tu wyznaczamy trendy. To właśnie tu rozwiązujemy prawdziwe problemy. O tym, aby jak najszybciej zakończyć erę PiS i rozpocząć erę rozwiązywania najważniejszych problemów Polek i Polaków są właśnie te wybory.

 

Trzeba zakończyć erę populizmu, erę PiSu

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły