[NASZ NEWS] W lasku na Białołęce trwa MASOWA wycinka drzew!

W lasku przy nowo budowanej szkoły na Świderskiej, od niedawna toczy sie masowa wycinka drzew! MASOWA! Jak możecie zobaczyć na zdjęciach z dzisiaj, oznakowanych do wycinki jest kolejne około 100 drzew! – alarmuje mieszkaniec Białołęki, Pan Michał Frankiewicz.

Kiedy postanowiono tu wybudować szkołę od razu miałem przeczucie ze za chwile jakiś deweloper się podepnie i kolejny naturalny kawałek zieleni zniknie

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach z dzisiaj, oznakowanych do wycinki jest kolejne około 100 drzew!  Co jest wysoce niepokojące to ze jak można zobaczyć na zdjęciach, drzewa oznakowane są od strony Wisły, tak aby nie było to widoczne od ulicy. Co sugeruje mi, jedynie, ze sprawa ma być załatwiona po cichu bez wiedzy mieszkańców.  Kiedy postanowiono tu wybudować szkołę od razu miałem przeczucie ze za chwile jakiś deweloper się podepnie i kolejny naturalny kawałek zieleni zniknie, no i proszę, szkoły już nie ma a połacie wykarczowane i planowane na wycinkę spokojnie pomieści duże osiedle.  Zatem, czy jest tu ktoś komu zależy na tej zieleni, czy jest ktoś kto wie kto jest za tę wycinkę odpowiedzialny!? Czy jest lokalny radny, który to wytłumaczy albo zajmie się tematem?

Ja osobiście poszedłem dziś na budowę szkoły, do ich kierownika biura budowy, dowiedzieć się czy to oni lub czy wiedzą kto, ale twierdzą ze oni tych drzew nie ruszają ale potwierdzili że też widzą codziennie znikające kolejne drzewa zza płota – relacjonuje Pan Michał.

Poinformowałem wczoraj Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska o tym zdarzeniu oraz przygotowałem interpelację w tej sprawie. Gdy tylko dostanę odpowiedź, wrócę z informacją zwrotnąnapisał Bartosz Dąbrowa – Radny Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

 

 

 

Drzewa oznaczone do wycinki znajdują się na terenie prywatnym. Wydział Ochrony Środowiska odmówił zgody na wycinkę dla drzewostanu, dla którego zgodnie z ustawą zgoda jest wymagana. Właściciel usunął drzewostan, dla którego nie jest wymagana decyzja, tzn. zgodnie z art. 83f ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza:
• 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
• 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
• 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzewtaką informację przekazała radna Białołęki, Danuta Zaleska.

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły