[KOMENTARZ] Puchalski fatalny stan dróg zwala na….pogodę, ale gorsze jest to, że stołeczne media go chronią!

Nawet 250 zgłoszeń dziennie dostaje warszawski Zarząd Dróg Miejskich w sprawie dziur w jezdniach. To cztery razy więcej, niż w poprzednich latach. Przyczyną są warunki atmosferyczne, a przede wszystkim temperatura – to narracja Łukasza Puchalskiego powtarzana w stołecznych mediach. Tym samym Puchalski zwala z siebie winę ale co najgorsze lokalne, usłużne media, po prostu dają przyzwolenie na jego patologiczną działalność. Jego retoryka to reakcja wybielająca na nasze artykuły, które go demaskują, dlatego „dziennikarze” TVNu czy innych stołecznych mediów piszą tak, żeby nic nie napisać. Ten człowiek moralnie leży na dnie, i nic mu już nie pomoże!

Puchalski odleciał

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, Łukasz Puchalski, mówi, że dla nawierzchni najgroźniejsze jest tak zwane przejście temperatury przez zero. Zaznaczył, że następujące po sobie serie roztopów i mrozów powodują mikrouszkodzenia. Do nich dostaje się woda, która zamarzając rozsadza nawierzchnię. Dodatkowe uszkodzenia powoduje też sól, którą posypywane są ulice podczas opadów śniegu i mrozów. Wyjaśnialiśmy to dwa dni temu na przykładzie Piastów Śląskich. Łukasz Puchalski powiedział, że konieczna będzie weryfikacja planów remontowych z zeszłego roku. Wszystko po to, by dostosować je do skali zniszczeń. W tej chwili prowadzone są jedynie doraźne naprawy. Dyrektor ZDM zapowiedział, że kompleksowe remonty zniszczonych nawierzchni rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

TVP i Radio Warszawa publikują jego wypowiedź ws. czterokrotnie większej liczby zgłoszeń dziur na warszawskich drogach, a jego zdaniem to wina warunków atmosferycznych – różnicy temperatur w tegorocznej zimie. Ponadto powiedział, że będzie musiał weryfikować plany remontowe. Bociany w tym roku jeszcze nie doleciały do Polski, a Dyrektor ZDM Warszawa już ODLECIAŁ !

Komentarz

Czy Dyrektora Puchalskiego – „drogowca” warszawskiego zaskoczyła zima? Chcielibyśmy zauważyć, że zimy z różnicami temperatur to norma od minimum 12 lat. Dyrektor Puchalski jest Dyrektorem ZDM od 9 lat. Jak to możliwe że Dyrektora zaskoczyła zima w 2024 roku tzn. skala termometru go zaskoczyła z poziomem czasem +5 czasem -2 i znów +3 i znów -1.

To się nadaje na jakieś MEMY – internauci do działa !! ZDM Warszawa / Puchalski zdziwiony wahaniem temperatur w Polsce – chyba przespał ostatnie 12 lat.

W tej wypowiedzi są jeszcze dwa niebywałe aspekty:

Dyrektora Puchalskiego zaskoczyła zima w 2024 r. w której to zimie temperatura się waha i biedny ZDM musi weryfikować plany remontowe. To kto robił te plany remontowe że od 12 lat ciepłych zim w Polsce trzeba w zaskoczeniu weryfikować plany remontowe?? KTO robił plany remontowe ? Czy plany remontowe w ZDM co rok są takie same, na wypadek jakby zima przyszła sroga i nie trzeba było remontować dróg wysokiego ryzyka powstania dziur ?  Najpierw marnują czas na szykowanie planów żeby na wiosnę marnować czas na weryfikowanie planów remontowych.

Dyrektor Puchalski od 2015 roku dyrektoruje ZDM, i remontuje te drogi, i remontuje – już 9 rok remontuje i remontuje, aż tu nagle w 2024 r. nastała zła zima ZŁA, i zgłoszeń dotyczących dziur jest CZTEROKROTNIE WIĘCEJ niż w poprzednich latach.

Trzeba się zastanowić nad jakością tych remontów Puchalskiego od 9 lat skoro, remontuje się i remontuje się, a zgłoszeń coraz więcej i więcej przybywa. Bo zima od 12 lat się nie zmienia. Tylko z dziwnych powodów coraz więcej dziur w warszawie. Za taką niegospodarność w normalnym kraju Puchalski już dawno siedziałby w więzieniu.

Dla pracowników ZRiKD to istnie perpetuum mobile. Sami układają asfalt, sami naprawiają dziury i sami naprawiają dziury po dziurach. I jeszcze im za to płacą. Czy ktoś to kontroluje? Czy sprawdza, robi szkice ? Wreszcie czy są gwarancje na naprawy. Wiemy, że tak nie jest, kilka filmów z napraw obejrzeli specjaliści od dróg. Stwierdzenie jest jedno, tak się tego nie robi.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły