Lasek stchórzył przed debatą o CPK, a eksperci reagują na skandaliczne słowa Tuska – „mówienie że „nic nie zostało zrobione” to policzek dla wielu świetnych ekspertów i ich wytężonej pracy” – pisze jeden z nich

Wczoraj na antenie telewizji Krzysztofa Stanowskiego Zero, odbyła się prześwietna debata, którą online w czasie rzeczywistym obejrzało ok 500 000 osób. Razem z Robertem Mazurkiem zaprosili do tej debaty zaprosili między innymi Macieja Laska, pełnomocnika rządu ds. CPK, jak  i obecny zarząd, który zapowiedział likwidację tej inwestycji. Co ciekawe za inwestycją w czasie programu za budową Centralnego Portu Komunikacyjnego odpowiedziało się aż…90% widzów! UWAGA – z LEWA I PRAWA! Na portalu x ruszyła nawet akcja #TAKDLACPK – niezwykłe, ale tę inwestycję popierają narodowcy i Młoda Lewica.

O #TAKDlaCPK z nieco innej perspektywy

Wczoraj Tusk w impertynenckim tonie zarzucił, że budowa CPK nawet nie drgnęła, co dowodzi jedynie jego „odklejenia”. Oddajmy głos człowiekowi, który pracował przy tej inwestycji, Panu Michałowi Gajdek.

Od ośmiu lat zajmuję się przetargami publicznymi w jednej z największych kancelarii w Polsce. Miałem przyjemność pracować przy kluczowych dla rozwoju kraju inwestycjach.

Wśród setek obsługiwanych przetargów były trzy organizowane przez CPK. Zawsze występowałem w roli doradcy wykonawcy ubiegającego się o zamówienie. I zawsze były to konsorcja składające się z największych na świecie firm w swoich dziedzinach, absolutny TOP. Nikt z ludzi, z którymi rozmawiałem przy okazji dziesiątek godzin spędzonych nad wymaganiami polskiej biurokracji, nigdy nie mówił o żadnej „megalomanii” – wręcz przeciwnie, wszyscy byli raczej zdziwieni, że biorąc pod uwagę nasze położenie na mapie Europy i świata, bierzemy się za to dopiero teraz.

 


 

 

 

 


 

Ze swojej, mało wnoszącej perspektywy, mogę też powiedzieć, że przez te 8 lat tylko raz zajmowałem się jakimkolwiek innym przetargiem, w którym zamawiający skorzystałby ze swoich uprawnień i samemu udostępnił specyfikację oraz dopuścił składanie wszystkich dokumentów po angielsku. Niby to proste, ale w praktyce nie występuje – a CPK to robiło. A do tego kluczowe postępowania były prowadzone w trybie dialogu konkurencyjnego. CPK czerpało zatem od tych wszystkich megaprofesjonalistów know-how z różnych perspektyw, a dopiero później na tej podstawie decydowało, czego oczekuje. Nie wymyślano koła na nowo.

Daleko mi politycznie od tej ekipy, rozumiem potrzebę przeprowadzenia audytu. Ale mówienie o „pilnowaniu łąki”, czy że „nic nie zostało zrobione” to policzek dla wielu świetnych ekspertów i ich wytężonej pracy.

 

 

„Lista tych, którzy zcykorzyli przed debatą o CPK” na video poniżej!

Zaproponowano udział bardzo wielu osobom, jak i cały nowy zarząd CPK!

 

 

Do debaty odniósł się były premier, Mateusz Morawiecki

Po dzisiejszej debacie nabieram pewności, że do argumentów na rzecz CPK trzeba doliczyć jeszcze jeden. CPK to sprawa, która jednoczy nas ponad podziałami. CPK to szansa, by zakończyć wojnę polsko-polską. Nie możemy zaprzepaścić tej szansy. Polska potrzebuje CPK. Zasługujemy na to.

 

 

A to piękne! Nawet algorytmy zakwestionowały kłamstwo Tuska!

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły