[NASZ NEWS] Jaki ślad węglowy zostawił po sobie R. Trzaskowski w 2023 roku?! NIEMAŁY!

Rafał Trzaskowski powtarza od lat, że ratuje planetę, dlatego też demoluje Warszawę, żeby wyrugować z niej samochody i zastąpić je rowerkami.Ratując planetę Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski korzysta w pełni ze wszystkich możliwych środków komunikacji. A jak z nich korzysta. Tego dowiemy się z interpelacji Radnego Pragi – Północ, Ernesta Kobylińskiego.

22,5 tys km przejechane w ciągu roku

Pan Prezydent, który w pakcie „C40” chce m.in. ograniczać ludziom możliwości latania samolotem, sam w 2023 roku leciał służbowo aż 42 razy. Czy leciał sam ? Jest to wątpliwe. Zatem jakie koszty poniosło z tego tytułu Miasto Stołeczne Warszawa? Jakie są przede wszystkim korzyści z tych podróży i w końcu jaki jest ślad węglowy Pana Prezydenta?

Pan Prezydent Trzaskowski zmusza mieszkańców do podróży komunikacją miejską bądź rowerem, tymczasem sam przejechał ponad 22 tys km samochodem służbowym. Żadna podróż służbowa nie odbywała się rowerem. Tak więc mieszkańcy i przedsiębiorcy muszą wybrać komunikację bądź rower, tymczasem Pan Prezydent jeździ samochodem, których to również poprzez SCT chce się pozbyć ze Stolicy…  Swoją drogą przy tylko 4 podróżach służbowych po Polsce, 22 500 km to bardzo dużo.
Wprawdzie Pan Prezydent, jak wynika z innej odpowiedzi jakiej udzieliło mi Miasto, brał urlop na wiece partyjne w trakcie kampanii, co mu się chwali… jednak, czy aby nie jeździł tam służbowym samochodem? – czytamy na profilu radnego Kobylińskiego.

 


 

Skoro tak często podróżuje, chodzi do mediów w których wypowiada się zazwyczaj na tematy nie związane z Warszawą, bierze udział w wiecach politycznych, to kiedy Pan Prezydent ma czas na zarządzanie miastem ? Jeśli tak lubi Brukselę i tak często do niej podróżuje, może czas się tam przenieść i zostawić Stolicę w rękach prawdziwego samorządowca np. Tobiasz Bocheński ?ripostuje Kobyliński.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły