[OPINIA] K. Jachira – Kaczyński w Lublinie zapowiedział „stworzenie dużej telewizji prywatnej, która będzie wolna”

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie (od lewa do prawa) opinie mieszkańców, specjalistów, radnych, blogerów, i innych. Dziś publikujemy opinię Klaudii Jachiry, posłanki Zielonych.

„Kaczyński w Lublinie zapowiedział „stworzenie dużej telewizji prywatnej, która będzie wolna”

Nawet w jego środowisku wywołało to spore kontrowersje. Bo nowy kanał, który mógłby konkurować ze stacjami komercyjnymi i telewizją publiczną wymaga ogromnych pieniędzy. To są kwoty od 200 do nawet 500 mln zł na start, a potem minimum po 100 mln, rok w rok. Do następnych wyborów nie mogliby liczyć na jakikolwiek zysk, bo jeżeli szliby drogą Republiki i promowali tam mowę nienawiści, to wpływy z reklam byłyby niewielkie.

I tak się zastanawiam, skąd człowiek, który sam nie umie zmienić programu w telewizorze, tylko dzwoni w tej sprawie do prezesa TVP, ma wziąć pół miliarda, a może nawet miliard, na nową telewizję?

Może prezes miał na myśli pieniądze, ktore PiS bezprawnie wyszarpał z budżetu? Przez lata potężne środki transferowane były do różnych fundacji, stowarzyszeń i firm – kościelnych i świeckich. Przecież nawet po 15 października potrafili sobie przelewać po 100 milionów na fundacje krzak.
Ile pieniędzy PiS wydoił z budżetu przez te 8 lat? Kwoty idą w miliardy. To jest bomba z opóźnionym zapłonem podłożona pod demokrację.

Dlatego trzeba rozliczać konsekwentnie każdego i każdą, którzy w nielegalny sposób, podczas pełnienia swoich funkcji, narazili państwo na straty. Należy przypilnować, by oddali wszystko co do złotówki.  Inaczej zawsze będzie niebezpieczeństwo, że jakiś polityczny oszołom stworzy tubę propagandową, która będzie siała chaos, dzieliła społeczeństwo i spychała kraj w kierunku anarchii.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły