Elizeum będzie uratowane – aż 3,5 mln zł na ratowanie tego niezwykłego zabytku

Cztery dni temu pytaliśmy w artykule pod tytułem Obiecanki cacanki,  Stołecznego Konserwatora Zabytków co dalej z jednym z najcenniejszych zabytków Warszawy. Dzień później poinformował opinię publiczną, że są pieniądze na ratowanie Elizeum i jest zgoda na prace rewitalizacyjne Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. To naprawdę wspaniała wiadomość!

Aż 3 , 5 miliona

Mamy pieniądze, jest zgoda MWKZ. Teraz czekają nas kolejne kroki w ratowaniu niezwykłego warszawskiego zabytku, czyli Elizeum.
Zeszły rok oznaczał dla tego XVIII-wiecznego obiektu dobre wiadomości. Po pierwsze Zarząd Zieleni Warszawy uzyskał pozwolenie MWKZ na przeprowadzenie prac. Po drugie dostaliśmy dotację z „Rządowego programu odbudowy zabytków” w wysokości 3,5 mln zł. Po trzecie złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę.

Teraz czekamy na pozytywne rozstrzygniecie naszego wniosku. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. I ruszą prace mające na celu zabezpieczenie i osuszenie groty na podstawie projektu architektoniczno-budowlanego, który mamy gotowy już od 2022 r.napisał Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków.

 

 

Obiecanki cacanki?? Co z ELIZEUM – jednym z najcenniejszych zabytków Warszawy? Była zapowiedź rewitalizacji i…cisza!

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły