„Marzenie o Warszawie” to pakt MJN i Lewicy, która nie poprze w wyborach na prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego

Lewica w wyborach samorządowych w Warszawie nie poprze Rafała Trzaskowskiego, wystawimy własny komitet. Myślę, że naszym kandydatem będzie kobieta – powiedziała w Radiu ZET posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. Żukowska dodała, że Lewica ws. wyborów w stolicy rozmawia też z Trzecią Droga.

Zaniedbał kwestię budowy mieszkań

W sprawie lewicowej koalicji Żukowska podkreśliła, że być może taka lista powstanie do sejmików, zaś jeżeli chodzi o inne miasta, to często będą to komitety lokalne. Uważam, że powinniśmy się jako Lewica przygotować się do wariantu podstawowego, czyli startu z naszymi najbliższymi koalicjantami: z Partią Razem, z Unią Pracy, z PPS-em.

Na pytanie czy czy Lewica poprze Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich w Warszawie, odpowiedziała krótko – nie, nie poprze, wystawimy własny komitet wyborczy.

Na pytanie kto będzie będzie kandydatem Lewicy, odpowiedziała: „Myślę, że to będzie kobieta”. Zaprzeczyła, że to ona będzie kandydatką Lewicy.

Zatem prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski nie może liczyć na poparcie Lewicy w wyborach samorządowych.  Zdaniem Magdaleny Biejat członek PO zaniedbał kwestię budowy mieszkań.

„Marzenie o Warszawie”

Wczoraj odbyła się konferencja Miasto Jest Nasze i Lewicy. Przewodnicząca MJN Barbara Jędrzejczyk powiedziała, że Lewica i ruchy miejskie mają wspólną wizję miasta. „Wiemy, jak miasto powinno się rozwijać, wiemy, co jest najlepsze dla mieszkańców. Chcemy działać i wprowadzić te zmiany jak najszybciej„.

Zaś współprzewodnicząca Razem oraz Wicemarszałek Senatu RP, Magdalena Biejat potwierdziła, że partia Lewica Razem współpracuje z ruchami miejskimi już od wielu lat. – Mamy podobne podejście do tego, jak miasto powinno wyglądać i marzymy o podobnych rzeczach, jeśli chodzi o Warszawę. Wiemy, że te marzenia podziela wielu mieszkańców Warszawy i wiemy również, że podziela je wiele innych organizacji i instytucji, które w Warszawie działają.

Portal Warszawska

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły