Poza zniszczonym samochodem rektora AWS, na warszawską uczelnię nasila się kampania nienawiści

Portal Warszawski jako pierwszy poinformował wczoraj opinię publiczną o zniszczeniu samochodu reaktora warszawskiej uczelni Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, którego założycielem jest były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Okazuje się, że zniszczony samochód to element mechanizmu zastraszenia rektora, jak i wspólnoty akademickiej.

Sprawy zaszły za daleko! – tymi słowami zaczyna swój apel rektor uczelni, dr Michał Sopiński

Szanowni Państwo, Wysoki Senacie,  Wszyscy członkowie wspólnoty akademickiej!

Piszę tę wiadomość z niebywałym bólem. Ale w obliczu zła – należy powiedzieć dość!

W ostatnich dniach trafiło do Państwa wiele wiadomości – zarówno tych anonimowych, jak również podpisanych z imienia i nazwiska – zawierających hejt, nienawiść, groźby, bezpodstawne oskarżenia bądź oczerniające spekulacje. Wymierzone były one w wielu nauczycieli akademickich oraz członków naszej wspólnoty, w tym mnie – Rektora-Komendanta. Otrzymuję je nie tylko w mailach ale też smsami.

Dziś, należący do mnie samochód został zniszczony przez nieznanych sprawców. Powybijano w nim szyby metalowym narzędziem. Powyrywano lusterka. Nie wiem czy ten atak ma coś wspólnego z wydarzeniami na naszej Uczelni. Mam nadzieję że nie, gdyż w przestrzeni akademickiej nie może być miejsca na przemoc.

Dlatego też jako Rektor-Komendant AWS, apeluję do wszystkich Państwa o jedność, o działania w interesie całej wspólnoty akademickiej i nieuleganie złym podszeptom i wpływom – zarówno tym zewnętrznym, jak i tym płynącym z wewnątrz uczelni.

Równocześnie zapowiadam, że wszelkie próby działania na szkodę naszej uczelni, uderzające w jej dobre imię bądź naruszające dobra jej pracowników będą przeze mnie z całą przysługującą mi mocą karane oraz piętnowane.

Jako Rektor podejmę wszelkie wymagane prawem działania aby na naszej uczelni panował porządek, ład i bezpieczeństwo.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości to nasze wspólne dobro.

Brońmy więc tego Dobra razem.

z wyrazami szacunku

dr Michał Sopiński

 

 

A wczoraj informowaliśmy o zniszczonym samochodzie rektora Sopińskiego….

 

 

Przypadek? Ktoś zniszczył samochód należący do Rektora AWS – nielubianej uczelni przez nową władzę!

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły