[VIDEO] Quo Vadis Unio Europejska?? W Austrii, tym oto występem rozpoczął się Rok Kultury Unii Europejskiej

We wrześniu 1963 roku umarł Robert Schuman, sługa Boży Robert Schuman – jeden z ojców Unii Europejskiej. Pięciodniowe uroczystości związane z 50. rocznicą śmierci jednego z „ojców założycieli” zjednoczonej Europy, sługi Bożego Roberta Schumana, zakończyły się w Metzu, we Francji. To właśnie w tej diecezji zmarł w 1963 r. ten wybitny francuski polityk. Tu także był prowadzony od 1990 r. jego proces beatyfikacyjny, zakończony na szczeblu diecezjalnym w 2004 r. Pieczę nad jubileuszem objął Instytut św. Benedykta, który stara się pokazać na przykładzie Schumana, że także zajmując się polityką można dojść do świętości. W uroczystościach wzięli udział m.in. prymas Francji kard. Philippe Barbarin oraz prymas Węgier kard. Péter Erdö, który 8 września w katedrze w Metzu odprawił uroczystą Eucharystię, a po południu wygłosił referat wieńczący jubileusz.

Quo Vadis Unio Europejska??

Przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy przypomniał sylwetkę francuskiego polityka w kontekście zmian, które dokonały się po wojnie w Europie. Podkreślił, że Robert Schuman, który był w 1950 r. ministrem spraw zagranicznych Francji, „zapraszając demokratyczne narody europejskie do włączenia się w sposób wolny do «wspólnoty przeznaczenia», wykonał bez wątpienia gest, który bardzo silnie wpłynął na historię naszego kontynentu”.

Hierarcha przypomniał także istotę przemian, które doprowadziły do powstania wspólnotowych instytucji, a w końcu do utworzenia Unii Europejskiej. Podkreślił, że solidarność i braterstwo między narodami pozwoliły na rozszerzenie tej instytucji także na kraje dawnego bloku komunistycznego. „Jeśli obserwujemy specyficzne właściwości Europy, zobaczymy, że jednym z fenomenów typowo europejskich jest istnienie narodów z ich kulturą i polityką, posiadających własne języki, własne doświadczenie historyczne i bogactwo kulturowe. To są elementy, które stanowią ważną wartość dla całej ludzkości” – podkreślił kard. Erdö.

Wielu współczesnych polityków zajmujących się kwestiami europejskimi podziela opinię o kluczowej roli Roberta Schumana w dążeniu do powstania nowej Europy, opartej przede wszystkim na wartościach, które zaszczepiło na naszym kontynencie chrześcijaństwo czytamy na stronach Gość.pl

A dziś?

A dziś mamy to!

W Bad Ischl w Austrii, tym oto występem, rozpoczął się Rok Kultury Unii Europejskiej.Telewizyjna transmisja na żywo na całą Austrię.
Dlaczego pozwalamy chorym psychicznie urządzać nam świat? Nie, to nie jest walka o ogień! TO jest Europejska KULTURA!

 

VIDEO koniecznie z dźwiękiem!

 

https://twitter.com/MalaSycylia/status/1751535047125922295?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1751547562111177166%7Ctwgr%5E8b70eee0f681c9b005842fc743cb1894cf02589e%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=https%3A%2F%2Fportalwarszawski.com.pl%2F2024%2F01%2F28%2Fvideo-quo-vadis-unio-europejska-w-austrii-tym-oto-wystepem-rozpoczal-sie-rok-kultury-unii-europejskiej%2F

 

Jeśli kogoś interesuje szerszy materiał z tego „cudownego” święta europejskiej kultury, to od pierwszej minuty może zapoznać się z materiałem. Europa musi upaść! Po prostu musi!

Materiał zobacz TUTAJ!

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły