[LEKTURA OBOWIĄZKOWA] Oto kolejny szkodliwy projekt BO R. Buciaka – być może największego szkodnika w Warszawie

Na Woli jest wiele miejsc, gdzie beton można zastąpić trawnikami oraz niebezpiecznych przejść dla pieszych. Chcę to zmienić, aby zatrzymywać odpływ wody, a ulice stały się bardziej bezpieczne. Projekt polega na założeniu trawników i rabat kwiatowych, budowie wysepek na przejściach oraz zabezpieczeniu przejść dla pieszych przed nielegalnym parkowaniem – zaczyna swój sztampowy wpis Robert Buciak, szkodnik – miejski „aktywista”, który zabiera chorym ludziom dojazd do wolskiej przychodni.

Więcej zieleni i bezpiecznych przejść dla pieszych – kontynuacja – tak niewinnie nazywa się projekt Buciaka!

Lokalizacja projektu – ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: ulice Żelazna, Redutowa, Obozowa, Krępowieckiego, Krysta, Batalionu AK Parasol, Ożarowska, Leszno, Deotymy

Na Woli jest wiele miejsc, gdzie beton można zastąpić trawnikami oraz niebezpiecznych przejść dla pieszych. Chcę to zmienić, aby zatrzymywać odpływ wody, a ulice stały się bardziej bezpieczne. Projekt polega na założeniu trawników i rabat kwiatowych, budowie wysepek na przejściach oraz zabezpieczeniu przejść dla pieszych przed nielegalnym parkowaniem.

Projekt polega na:

1. ul. Żelazna – na całej długości ulicy przeniesienie parkowania z chodników na jezdnię, remont chodników, nasadzenie drzew i krzewów tam, gdzie znajdzie się dla nich miejsce, dostawienie ławek, a w szczególności rozpłytowanie chodnika i nasadzenia krzewów w rejonie skrzyżowania ul. Żelaznej z ul. Ogrodową i remont chodnika w rejonie SP 221 przy ul. Żelaznej 71.

2. ul. Redutowa
– nasadzenie drzew i krzewów na rogu Redutowej i Batalionu AK Zośka
– rozbetonowanie terenu przy płocie oddzielającym szkołę od jezdni oraz uzupełnienie szpaleru po stronie zachodniej (3 drzewa)
– stworzenie rabat z krzewami przy budunku Redutowa 52
– przebudowa azyli na przejściach dla pieszych przy szkole podstawowej nr 238 – Redutowa 44 oraz Redutowa 48 zgodnie z rekomendacjami audytu (poszerzenie, dostosowanie do potrzeb osób niedowidzących i niewidzących, uzupełnienie brakującej wysepki azylu na wysokości Redutowej 48)
– zabezpieczenie chodnika po wschodniej stronie Redutowej na odcinku od ul. Batalionu AK Zośka do cmentarza przed nielegalnym parkowaniem
– remont chodnika po stronie wschodniej od Batalionu AK Zośka do Pustola (ok. 120 metrów), włącznie z wymianą krawężników na przejściu przez Batalionu AK „Zośka”
– odtworzenie ciągłości nawierzchni chodnika na wysokości dawnego parkingu pomiędzy Redutową 44 a cmentarzem (patrz załącznik)
– remont przystanku Pustola 02, polegający na zainstalowaniu krawężnika peronowego oraz dostawienie ławki na placyku przy przystanku

3. ul. Obozowa – na odcinku od Prymasa Tysiąclecia do Księcia Janusza remont chodników, nasadzenie drzew i krzewów tam, gdzie znajdzie się dla nich miejsce, dostawienie ławek, a w szczególności rozpłytowanie chodnika i nasadzenia krzewów przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z ul. Ciołka i ul. Deotymy oraz uporządkowanie parkowania na chodniku po południowej stronie Obozowej na wysokości budynków Obozowa 89, 91 i 93 poprzez wyznaczenie miejsc postojowych równoległych.

4. ul. Krępowieckiego – zgodnie z projektem, który nie wygrał rok temu https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2024/f/11/projects/27750
– budowę chodnika pomiędzy starymi a nowo nasadzonymi wzdłuż ściany baru wietnamskiego drzewami,
– budowę sugerowanego przejścia dla pieszych łączącego nowy chodnik z południową stroną ul. Krępowieckiego,
– budowa przejścia dla pieszych na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Górczewskiej,
– przebudowa istniejącego przejścia dla pieszych przez Krępowieckiego na przejście sugerowane,
– utworzenie strefy Tempo 30 na łuku ul. Krępowieckiego,
– budowa progu zwalniającego,
– zasianie trawy w miejscu dotychczasowego przedeptu.

5. Krysta – na całej długości zabezpieczenie chodników przed nielegalnym parkowaniem, Batalionu AK Parasol (od Jana Olbrachta do Monte Cassino) – zabezpieczenie chodników przed nielegalnym parkowaniem, dodanie trawników i drzew – dla tego duraka, jak i dla „dziennikarzy” z GW parkowanie na chodniku to komunistyczny nawyk, ale nie napiszą, że szerokie chodniki w założeniu projektowym też służą parkowaniu! Tomasz Jakubowski to widać taki drugi Osowski, mądry inaczej!

  

6. Ożarowska (od Magistrackiej do żłobka nr 37) – poszerzenie chodnika przy nr 59 i 61 z zamianą parkowania z prostopadłego na równoległe, zabezpieczenie narożników skrzyżowań przed nielegalnym parkowaniem, wyniesienie skrzyżowania przy łączniku z Dobiszewskiego i Obozową, dodanie trawników i dosadzenie drzew

7. Leszno 21 – zabezpieczenie chodnika przy przystanku autobusowym przed nielegalną jazdą samochodami, szczególnie od strony wjazdu na posesję za przystankiem, oraz powiększenie trawników i dosadzenie drzew.

8. Deotymy 56 – zabezpieczenie chodnika i drogi dla rowerów przed Biedronką z obu stron przed nielegalną jazdą samochodów

I uzasadnienie projektu

Ulice Woli są bardzo niebezpieczne. W wielu miejscach trudno bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, gdyż widoczność ograniczają nielegalnie zaparkowane samochody. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa w miejscach, które tego najbardziej wymagają. W wielu miejscach jezdnie i trawniki można rozbetonować i zastąpić je zielenią. W ten sposób zwiększy się powierzchnia biologicznie czynna, zmniejszy odpływ wody i ograniczona zostanie nagrzewanie się powietrza.

KOMENTARZ

Miejski aktywizm to nowotwór niszczący europejskie miasta. Warszawa nie chce się przed nim bronić, a władze go wręcz wspierają. Pod pozorem dbałości o ludzi i środowiska na naszych oczach dochodzi do pauperyzacji Warszawy. Robert Buciak to cwaniak, megaloman i szkodnik, który chce urządzać nam wszystkim życie. Niestety, udaje mu się bo ma przyzwolenie lokalnej władzy, która dostała bzika na punkcie tzw. ekologii. Buciak zabraniający parkować chorym ludziom przed wolską przychodnią powinien być całkowicie wyeliminowany z życia publicznego raz na zawsze, tym bardziej że bawi się naszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi. Ignorancja „aktywistów” jest naprawdę śmiertelnym zagrożeniem dla miast, ale bezczelność i obsesja Buciaka graniczą już z szaleństwem! Swoją drogą zarzucił on naczelnemu Portalu, że ma uwaga…papiery stwierdzające iż jest chory psychicznie. Kabaret!

Koszt projektu to 1 155 000,00 zł – za tyle pieniędzy chce ten szaleniec bawić się w projektowanie Warszawy!

Będziemy powtarzać do znudzenia, dożyliśmy chorych czasów, że jakiś koleś ze Szczecina chodzący w zafajdanych swetrach i obsesją ma w ogóle cokolwiek do powiedzenia! Chore!

A tak Buciak utrudnia ludziom mieszkańcom Warszawy

 

Na naszych oczach rodzi się nam mały hitlerek?? Miejski „aktywista” zachwycony, że szkodzi ludziom chorym!

 

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły