„Prawnicy mówią dość i wyrażają swój stanowczy sprzeciw wobec działań tego rządu”

Szanowni Państwo, niemal codziennie obserwujemy łamanie polskiej Konstytucji oraz polskiego prawa, a także deptanie praw i wolności obywatelskich. Dzieje się to przy aprobacie zagranicznych polityków, dyplomatów niektórych państw i reprezentantów organów Unii Europejskiej – czytamy na stronie dr n. prawnych, adwokata, Bartosza Lewandowskiego.

Siłowe wejście do prokuratury to zamach stanu

Siłowe wejście do prokuratury to zamach stanu. Więc albo Adam Bodnar i Tusk będą rządzili wiecznie, albo czeka ich art 127 KK i inne – napisał europoseł Zjednoczonej Prawicy, Patryk Jaki.

Art. 127. [Zamach stanu] § 1. Kto, mając na celu (…) lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Przedawnienia w tej sprawie nie będzie. Do łamania prawa już sami się przyznali tylko jak tłumaczą “tak trzeba”. Teraz chcą kolejnych ofiar politycznych, lewych procesów, przekraczania granic. Zemsty. To samo robili lewacy Trampowi. Już nikt nie jest w stanie zliczyć ile dostał zarzutów. Areszty dla niego i jego ludzi. Jednak po upływie czasu sondaże zaczęły mu rosnąć i kolejne ataki tylko go wzmacniają. Więc spokojnie. Chwilę to potrwa, ale Tusk znów się skończy. Tym razem jednak nasz obóz wyciągnie wnioski z wszystkiego co się dzieje. Nie ma prawie nic z obiecanych 100 konkretów, ale jest Zemsta x 100. – konkluduje Jaki.

 

 

Działaniom jawnie niekonstytucyjnym towarzyszy absolutne poczucie bezkarności

Prawnicy zrzeszeni w organizacjach pozarządowych, którym leży na sercu dobro silnej i suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej mówią dość i wyrażają swój stanowczy sprzeciw wobec tego typu działań.

W dniu dzisiejszym pan prof. Jan Majchrowski wspólnie z Kolegium Suwerenności, Ordo Iuris, PRAWNICY dla Polski, Sędziowie RP, Stowarzyszenie AdVocem, Fundacją „Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji” oraz Fundacją „Instytut Sprawiedliwości” powołali inicjatywę „Przeciw bezprawiu – Archiwum im. Mec. Siły-Nowickiego”.

Archiwum zajmie się dokumentowaniem informacji dotyczących naruszeń prawa i ładu ustrojowego, a także osób, które odpowiadały i podżegały do tego typu działań. Pozwoli to na podjęcie wobec nich konkretnych działań prawnych.

Jednocześnie wspólnie będziemy reagować na wszelkie przejawy ustrojowego bezprawia oraz będziemy stawać w obronie osób represjonowanych przez obecną władzę polityczną. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Polski do przyłączania się do tej inicjatywy. W najbliższym czasie zostaną przekazane szczegóły dotyczące funkcjonowania Archiwum i możliwości zgłaszania przypadków naruszeńczytamy w oświadczeniu Lewandowskiego.

 

 

 

 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły