Aż trzy stołeczne szpitale znalazły się w dziesiątce najlepszych w Polsce w rankingu przygotowanym przez Fundację „Rodzić po Ludzku”

Trzy warszawskie, miejskie szpitale znalazły się w dziesiątce najlepszych w kraju w rankingu przygotowanym przez Fundację „Rodzić po Ludzku”. Co ważne, zestawienie oparte jest na wynikach ankiet wypełnianych przez kobiety po porodzie.

W 2023 roku, głosami matek, w najlepszej dziesiątce w kraju znalazły się, aż trzy miejskie placówki

Pierwsze akcje społeczne pod hasłem „Rodzić po ludzku” zaczęły się 30 lat temu i miały m.in. na celu opracowanie przewodnika, który pomagał kobietom w wyborze najlepszego miejsca narodzin ich dziecka. Obecnie Fundacja „Rodzić po Ludzku”, na podstawie ankiet wypełnianych po porodzie przez pacjentki, przygotowuje zestawienie najlepiej ocenianych szpitali położniczych oraz szpitali z oddziałami położniczymi. W 2023 roku, głosami matek, w najlepszej dziesiątce w kraju znalazły się, aż trzy miejskie placówki:

 • Warszawski Szpital Południowy,
 • Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego,
 • Centrum Medyczne Żelazna Szpital Specjalistyczny św. Zofii.

Poza Rankingiem „TOP10 w Polsce” Fundacja „Rodzić po Ludzku” opracowuje również zestawienie „TOP3 w regionie” – w tej kategorii (w regionie centralnym) zostały wyróżnione Warszawski Szpital Południowy oraz Szpital Praski.

Jak informują organizatorzy, w Rankingu „Rodzić po Ludzku”, pacjentki oceniają szpitale, gdzie rodziły, w 10 obszarach:

 1. realizacja planu porodu,
 2. swoboda rodzenia,
 3. kontakt z dzieckiem po narodzinach,
 4. opieka podczas cięcia cesarskiego,
 5. pomoc w opiece nad dzieckiem,
 6. wsparcie w karmieniu piersią,
 7. realizacja praw pacjenta,
 8. warunki w szpitalu,
 9. postawa personelu,
 10. zadowolenie z opieki.

Dobre informacje dotarły również z miejskiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny – laureatką 10. edycji konkursu „Położna na Medal” została położna z ponad 40-letnim doświadczeniem Natalia Michalczuk, która wygrała w województwie mazowieckim.

 

 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły