W wieku 71 lat zmarła Ewa Podleś, wybitna solistka i światowej sławy śpiewaczka operowa

Patronami działu Kultura są:

reklama

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Debiutowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie rolą Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” Rossiniego w 1975 r. Laureatka wielu konkursów wokalnych.

Nie miała sobie równych w interpretacji dzieł Rossiniego, Haendla czy Verdiego

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Debiutowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie rolą Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” Rossiniego w 1975 r. Laureatka wielu konkursów wokalnych. Była jedną z najsłynniejszych śpiewaczek operowych dysponującą niezwykle rzadkim głosem – kontraltem. Od debiutu w nowojorskiej Metropolitan Opera w tytułowej partii w operze „Rinaldo” Haendla artystka występowała na najbardziej prestiżowych scenach operowych i w sałach koncertowych świata, http://m.in. w Teatro alla Scala, Royal Opera House, Teatro Liceo, Carnegie Hall, Wigmore Hall, Theatre des Champs Elysees czy Teatro Real. Nie miała sobie równych w interpretacji dzieł Rossiniego, Haendla czy Verdiego.

Była jedną z najsłynniejszych śpiewaczek operowych dysponującą niezwykle rzadkim głosem – kontraltem. Od debiutu w nowojorskiej Metropolitan Opera w tytułowej partii w operze „Rinaldo” Haendla artystka występowała na najbardziej prestiżowych scenach operowych i w sałach koncertowych świata, http://m.in. w Teatro alla Scala, Royal Opera House, Teatro Liceo, Carnegie Hall, Wigmore Hall, Theatre des Champs Elysees czy Teatro Real.
Nie miałą sobie równych w interpretacji dzieł Rossiniego, Haendla czy Verdiego.

W 2004 r. artystka została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2004 r. artystka została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły