„Mieszkańcy mają serdecznie dość tego g..wna zwanego tramwajem do Wilanowa…” – Tramwaje Warszawskie chyba nie tego się spodziewały

Dziś rano Tramwaje Warszawskie podały, że w przyszłym tygodniu wykonawca tramwaju do Wilanowa  rusza z przebudową skrzyżowania Dolnej, Chełmskiej, Belwederskiej i Sobieskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu, a najważniejsza to zamknięcie wjazdu z Chełmskiej.

Co jeszcze trzeba przebudować?

Oprócz budowy jezdni, torów, wspólnych przystanków tramwajowo-autobusowych, chodników, dróg rowerowych i całej infrastruktury naziemnej na skrzyżowaniu, niezbędne są również prace związane z infrastrukturą podziemną. Przebudować trzeba ciepłociąg, kable energetyczne, kable teletechniczne, kable zasilające STOEN, wodociągi i gazociągi, a także kanalizację. Przebudowa ciepłociągu zacznie się w maju, a skończy się we wrześniu. Z początkiem roku szkolnego przez skrzyżowanie będzie już jeździł tramwaj. Przez cały czas przebudowy utrzymany będzie ruch drogowy w relacji północ – południe, po Sobieskiego i Belwederskiej. Okresowo zamykane będą wyloty ulic Dolnej lub Chełmskiej.

W pierwszym etapie, trwającym od 15 stycznia do końca maja, wykonawca zamknie wylot ul. Chełmskiej w ul. Belwederską. Ulicą Chełmską samochody dojadą najdalej do ul. Górskiej. Na ul. Sobieskiego od strony Wilanowa będą dwa pasy – jeden do skrętu w lewo w Dolną, a drugi do jazdy prosto. Na Belwederskiej, od strony centrum, zostanie jeden pas, z którego kierowcy skręcą w prawo w Dolną albo pojadą prosto. Kierowcy jadący ul. Dolną będą skręcać w prawo w Jana III Sobieskiego albo w lewo – w Belwederską. Objazd do ulicy Chełmskiej pobiegnie ulicami: Belwederską, Gagarina i Czerniakowską.

Zmiany dla pasażerów i pieszych

Nie zmienią się trasy autobusów kursujących Sobieskiego i Belwederską, natomiast na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy jeżdżące Chełmską i Dolną. Autobusy linii 119 – w kierunku Wiśniowej Góry – z ulicy Spacerowej pojadą prosto w Gagarina, a następnie Sielecką do Chełmskiej i swojej stałej trasy. W przeciwnym kierunku, do krańca Rakowiecka-Sanktuarium, z ulicy Chełmskiej skręcą w Sielecką i dalej Gagarina, Belwederską i Bagatelą, przez plac Unii Lubelskiej oraz Boya-Żeleńskiego, Waryńskiego i Puławską dojadą do Rakowieckiej, czyli do końcowego odcinka swojej normalnej trasy. Autobusy linii 141 w obydwu kierunkach nie będą jeździły ulicą Chełmską. Ominą ją Belwederską i Gagarina. W obydwu kierunkach trasę zmienią autobusy linii 107 – z Czerniakowskiej skręcą w Gagarina i następnie Sielecką dojadą do Chełmskiej.

Będą zmiany także w komunikacji nocnej. Autobusy linii N31 i N81 zostaną skierowane w obydwu kierunkach bezpośrednio ulicą Belwederską. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia nocna Z31, której autobusy będą kursowały pomiędzy Dworcem Centralnym a Małymi Siekierkami przez Sielce.

Przystanek autobusowy na ulicy Belwederskiej w kierunku centrum zostanie przesunięty kilkadziesiąt metrów dalej za skrzyżowanie z Chełmską. Będą tu stawały autobusy linii 116, 141, 166, 503 i E-2 oraz nocnych N31 i N81.

Pasy przez Chełmską będą nieczynne. Piesi przejdą po drugiej stronie skrzyżowania.

Ale mieszkańcy mają już dość!

mieszkańcy mają serdecznie dość tego gówna zwanego tramwajem do Wilanowa… zarówno mieszkańcy terenów przyległych jak i ci co muszą jakimś cudem się dzięki wam teleportować i nie… wypchajcie się z tym, że niby komunikacja miejska jest lepsza od samochodu, ludzie nawet nie wiedzą jak mają dotrzeć do własnego domu.

Pod postem miasta Infoulice Warszawa ludziom puściły nerwy. Ten poziom wkurzenia jest coraz bardziej widoczny.

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa Budimex – Tramwaj do Wilanowa. To jest po prostu kolejny etap korkowania miasta na Dolnym Mokotowie i w jego bliskim obrębie. Nieraz widzę, jak ciężko z Chełmskiej i bocznych ulic wyjechać przez to, co się dzieje do tej pory. Natomiast mieszkańcom jeszcze bardziej utrudnicie życie – piesze przemieszczanie się do domu to teraz będzie jakieś chodzenie na około i jeszcze dostanie się do autobusów…To nie jest tramwaj tylko jakiś pierdolnik do Wilanowa, przez ten bałagan wszędzie po trochu na Moko i ciągłe opóźnienia w związku z tą inwestycją.

Narysujcie mi jak krowie na granicy, jak mam dojść z mieszkania na Chełmskiej na przystanek Dolna w stronę Wilanowa. Bo Wam się chyba z tymi objazdami sufit na łby zsunął, delikatnie rzecz ujmując…. i pytam tutaj o ruch pieszy, bo nie zamierzam nadkładać drogi do pracy. Czas to pieniądz, nikt z Was za Wasze chore pomysły mi nie płaci.

Tramwaje Warszawskie Jakby Państwo mogli zwrócić uwagę firmie Budimex SA, że czyszczenie ulic wolnymi pojazdami w godzinach 7-9 i 15-17 jest powiększanie korków i utrudnianiem życia, komunikacji miejskiej i kierowcom. A i tak nic to nie daje. Mam nadzieję, że zmienicie Państwo organizację świateł podczas tego zamknięcia inaczej jeden pas od strony centrum zablokuje Belwederską, aż do pl Na Rozdrożu.

Dalszy etap rozbudowy „Wału Sobieskiego” i korkowania kolejnych ulic przez fatalny projekt i nie realny harmonogram robót (dlaczego nie przebudowywano skrzyżowań w lecie?) . Dziękujemy wam ZDM i TW.

Tramwaje Warszawskie Zarząd Dróg Miejskich Warszawa dlaczego nie można zostawić na Belwederskiej od strony Centrum dwóch pasów? Jeden do skrętu w prawo a drugi do jazdy na wprost. Skręcający w prawo często blokują przejazd jadącym na wprost.

Nie wiem, czy to znaczy że Chełmska w końcu przestanie stać w korku, czy odwrotnie, zatka się na amen. Obstawiam to drugie, bo teraz Ci, co jechali „z góry” dołączą do korka ciągnącego się od Czerniakowskiej…

Aha, i jeszcze jedno

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły