[KOMENTARZ] Ponad 80 % mieszkańców jest zadowolona z życia w Warszawie i swoich dzielnicach? Tak mówią wyniki nowego Barometru Warszawskiego

Warszawa od wielu lat prowadzi badania opinii mieszkańców – najpopularniejsze z nich to Barometr Warszawski. W 2023 roku zmieniono metodologię tego badania, co pozwoliło na szersze i bardziej precyzyjne monitorowanie opinii i deklaracji warszawianek i warszawiaków. Z zebranych danych wynika, że mieszkańcom stolicy najbardziej zależy na sprawach transportowych i bezpieczeństwie. A także, że zmieniają swoje codzienne nawyki, aby dbać o środowisko.

W sumie przeprowadzono 3150 wywiadów

W nowym badaniu Barometru Warszawskiego ogólnowarszawska próba badawcza została zwiększona do 1644 mieszkańców Warszawy. Przeprowadzana są też dodatkowe wywiady, tak aby możliwy był odczyt wyników w poszczególnych dzielnicach. W sumie przeprowadzono 3150 wywiadów. Połowa wywiadów została przeprowadzana jak dotychczas bezpośrednio w domu respondenta (CAPI), a druga połowa poprzez ankiety internetowe (CAWI).

Jako najważniejsze i najlepiej oceniane są inwestycje w transport publiczny. Na kolejnym miejscu jest zwiększanie terenów zieleni np. dodatkowe nasadzenia drzew i krzewów, budowa parków itp. Warszawa jest też uznawana za miasto bezpieczne.

Wśród ponad połowy warszawiaków, przemieszczających się do pracy/ na uczelnię czy do szkoły dominuje transport publiczny. Osoby podróżujące samochodem stanowią 1/3 wszystkich mieszkańców. Co dziesiąta osoba chodzi do pracy pieszo. A dla 70% mieszkańców czas dotarcia do pracy zajmuje między 16 a 45 minut. Z ostatniego badania wynika, że 72% respondentów czuje się mocno związany(-a) z okolicą swojego miejsca zamieszkania. W listopadzie 2023 r. najbardziej zadowoleni z życia w Warszawie byli mieszkańcy Wesołej i Wilanowa. Z kolei najbardziej zadowoleni z życia w swojej dzielnicy są mieszkańcy Bielan.

Mimo kryzysów ostatnich lat – od pandemii przez kryzys uchodźczy – ponad 80 proc mieszkańców jest zadowolona z życia w Warszawie i swoich dzielnicach.

Według tego samego badania aż 74% dobrze ocenia prezydenta Rafała Trzaskowskiego…

 

Wasze zaufanie to niezbędny fundament dla działania w polityce i w samorządzie. A takie oceny w #BarometrWarszawski po 5 latach urzędowania jako prezydent stolicy to ogromny zaszczyt. Ale też wielkie zobowiązanie na przyszłość. Dziękuję za to, co do tej pory. I obiecuję dalszą ciężką pracę dla naszego ukochanego miastaRafał Trzaskowski.

 

 

 

za; Miasto Stołeczne Warszawa

 

Komentarz

Powinno być 101 % i to zapewne błąd miasta w redakcji tekstu. .A tak na poważnie Ratusz przyzwyczaił nas do tego, że umie preparować badania, ankiety, i wszelkie sondy, które jak w przypadku rzekomego poparcia dla Stref Czystego Transportu mają wynosić prawie 80%. To zwykłe kłamstwo,  co wielokrotnie na naszych łamach demaskowaliśmy. Według badań Super Expressu i Gazety Wyborczej (ta nigdy już się nie odważyła powtórzyć sondy!) poparcie czytelników obydwóch tytułów i zarazem mieszkańców Warszawy dla SCT wynosi średnio około 20%, czyli de facto 80% mieszkańców tej strefy nie chce. Czyli JEST DOKŁADNIE ODWROTNIE NIŻ MÓWI RATUSZ!

Przypomnijmy tu postać niejakiego Michała Olszewskiego, przyjaciela Buciaka, który nawet chorym ludziom utrudnia życie, a który był „bohaterem” naszego artykułu – Olszewski to notoryczny konfabulant! Na łamach Portalu Warszawskiego udowodniliśmy, że konsultacje miejskie to zwykłe oszustwo, a pieczę nad tym trzyma pewna „aktywistka” bardzo mocna zaprzyjaźniona z…Buciakiem. Wielokrotnie demaskowaliśmy mechanizm i narzędzia stosowane są tak zwanych konsultacjach czyli po prosto sondach ulicznych! Wyniki tychże prosto powinny trafiać do ….kibla! 


Wszystkie wyniki badań miasta są ogólnodostępne. Dotyczy to samego Barometru, jak i innych badań opinii realizowanych na zamówienie innych biur i jednostek urzędu. Bardzo dbamy o ich jakość i tym samym wiarygodność. Wyłaniamy firmy badawcze w przetargach, obecnie jest to m.in. Pracownia Badań Społecznych. Aby pogłębić naszą wiedzę i dotrzeć do większej liczby respondentów zwiększyliśmy w nowym Barometrze Warszawskim próbę badawczą do ponad 1600 respondentów z Warszawy, dla porównania duże sondaże ogólnopolskie często realizowane są na próbie 1100 osób – mówi Olaf Osica, dyrektor Biura Strategii i Analiz m.st. Warszawy. Ale co z tego wynika??? KOMPLETNIE NIC!

 

Ratuszowi klakierów, opłaconych klakierów, nie brakuje zatem balansowanie na poziomie szaleństwa i próba wmówienia, że aż 80% mieszkańców jest zadowolona ze swojego miasta może się niestety udać! Poza tym wielkimi krokami zbliżają się wybory zatem ogłupianie mieszkańców wpisane jest w strategię wyborczą.

 Wybaczycie Państwo, ale kłamcom z zasady się nie wierzy, nawet jeśli wszystkim będą nam wmawiać, że się nawrócili…

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły