[NASZ NEWS] Niebezpieczny przejazd mostkiem na Lucerny miał być poszerzony! Dlaczego Puchalski anulował decyzję?

Dosłownie parę dni temu pisaliśmy o kolejnym idiotycznym zwężeniu na Wawrze (artykuł dla przypomnienia poniżej), który został zrealizowany przez Zarząd Dróg Miejskich. Tymczasem dotarliśmy do dokumentów, z których jasno wynika, że tam powinno nastąpić poszerzenie ulicy.

Co z nich wynika?

 

 

 

 

 

Komentarz

Jak wynika z „planu postępowań na udzielenie zamówień na rok 2023” jasno wynika, że miasto planowało przeznaczyć 200 tysięcy złotych na aktualizację dokumentacji projektowej przebudowy przepustu na ul. Lucerny. To znaczy, że już projekt był wykonany i za niego zapłacono. Więc skoro projekt istniał, dlaczego nie był realizowany, skoro to miejsce jest tak niebezpieczne? Czyżby budowa kładki nad Wisłą dla rowerzystów i dewelopera miało większy priorytet niż bezpieczeństwo mieszkańców Wawra?

Mało tego, z dokumentów jasno wynika, że poszerzenie tego odcinka było de facto ustalone ….8 lat temu! Wynika też z nich, że sprawa była omawiania z samym Dombim, który podpisał się na dokumencie!

Zatem co takiego się stało, że ZDM a dokładnie Puchalski podjął całkowicie sprzeczną z opinią społeczną i irracjonalną decyzję?

Jesteśmy ciekawi ile kosztowało wykonanie projektu, kto go wykonywał i kiedy, z takimi pytaniami wystąpimy do ZDM.

 

Przypominamy nasz artykuł dotyczący problemu

 

[KOMENTARZ] Tak właśnie ma być wprowadzane w Warszawie „Tempo 30” – poprzez wymuszanie mijanek i jazdy na tzw. „czołówkę”

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły