„Uważajcie na ten bankomat. KRADNIE!!” – alarmuje mieszkaniec Kabat, i sprawa wcale nie jest odosobniona!

Być może tytuł tego artykułu wydaje się być co najmniej dziwny, to jednak sprawa jest śmiertelnie poważna, bo nie jest tajemnicą poliszynela, że banki kombinują, a okazuje że to jest wcale incydent.

Metro Ursynów wyjście na ul. Koncertową

08. 12. 2023 Moja Mama wybierała 1800 zł z konta w tym bankomacie . Pieniądze nie zostały wydane a zaksięgowali że wydali. Złożyliśmy reklamacje (10.12. 2023) do banku. Bank nie uznał (29.12. 2023)bo został poinformowany że pieniądze zostały wypłacone. Dziś 29.12. 2023. Odwołaliśmy się od decyzji banku i czekamy do 22.01.2024.Mam nadzieję że z Nowym rokiem 2024 decyzja będzie pomyśna dla nas i zwrócą pieniądze Mamy.

Proszę o doradzenie co dalej robić gdzie się zgłosić z tym problemem. Moja Mama jest starszą osoba i straciła całą emeryturę .Poinformuję jak się skończyła ta sprawa.

 

 

 

Mieszkańcy potwierdzają

Post ten pojawił się na jednej z ursynowskich grup, i jak wcześniej wspomnieliśmy, ten mechanizm nie wydawania pieniędzy z bankomatu jest dość powszechny.

Miałam podobną sytuację- nie wolno odpuszczać z Bankiem. U mnie sprawdzili bankomat i okazało się że była przez złodziei zainstalowana specjalna szuflada do której wpadały banknoty a ludziom pięniędzy bankomat nie wydawał. Po 3 miesiącach pieniądze wróciły mi na konto. Odwoływać się od ich decyzji nie odpuszczać ich obowiązkiem jest to sprawdzić. Ja kontaktowałam się z Bankiem a nie właścicielem bankomatu. To tyle … w każdym razie nie odpuszczać bo sprawa do wygrania . Trzymam kciuki!

Trzeba zgłosić reklamację do Planet Cash, mają monitoring, na którym będzie widać, że pieniądze nie zostały wydane. Miałam taki sam problem z biletomatem na Ciszewskiego, pobrał pieniądze, nie wydał biletów. Napisałam skargę do ZTM i uwzględnili po przejrzeniu monitoringu.

Walka z wiatrakami. Mnie już 2 razy okradł bankomat, akurat nie ten. Raz na 100 zł, innym razem na 250. Za każdym razem reklamacja odrzucona. Walczcie, bo kwota spora.

Miałam ten sam problem z bankomatem na Kabatach w tym roku. Polecam reklamacje bezpośrednią do planetcash, choć i tak trzeba będzie niestety poczekać na rozpatrywanie reklamacji. Ja czekałam 1.5 miesiąca zanim wrócili mi pieniądze na konto.

Witam. My mieliśmy podobną sytuację z tą samą siecią bankomatów, ale jakoś nam uznali reklamację tylko to trwało. Około trzech tygodni. A bankomat przy biedronce okolice dereniowej.

Takich komentarzy pod postem mieszkańca Ursynowa jest zdecydowanie więcej. Jak widać okradanie ma niejedno oblicze.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły