„Kolejny skandal Sienkiewicza!” – były minister kultury o zmianach na na przyszłorocznym Biennale w Wenecji

Patronami działu Kultura są:

reklama

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, który obecnie pełni funkcję komisarza Pawilonu Polskiego, po przeanalizowaniu procedur konkursowych na projekt wystawy w ramach 60. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji w 2024 r. i po zapoznaniu się z opiniami i głosami środowisk, zaakceptował decyzję o niewdrażaniu projektu „Polskie ćwiczenia z tragiczności świata. Między Niemcami a Rosją” kuratorów Piotra Bernatowicza i Dariusza Karłowicza z udziałem Ignacego Czwartosa.

Minister kultury zdecydował o wdrożeniu projektu rezerwowego na przyszłoroczne Biennale w Wenecji

Do realizacji, zgodnie z regulaminem, skierowany zostaje rezerwowy projekt wystawy „Powtarzajcie za mną”, zgłoszony przez kuratorkę Martę Czyż z udziałem Open Group (Yuriy Biley, Pavlo Kovach, Anton Varga).

Zachęta pozostaje odpowiedzialna za organizację i produkcję wystawy oraz pełni opiekę nad Pawilonem Polskim w Wenecji czytamy w komunikacie Ministerstwa.

Jest komentarz profesora Piotra Glińskiego, byłego ministra MKiDN

Kolejny skandal Sienkiewicza! Po zniszczeniu mediów publicznych i zwolnieniu dyr. Zachęty, dziś wieczorem wybitny malarz Ignacy Czwartos dostał informację z MKiDN, że nie będzie reprezentował Polski na Bienalle w Wenecji. Legalnie wybrany, jak co roku, przez odpowiednią komisję. Cenzura i bezprawie. Co za pałkarski rząd. A z pracą warto się zapoznać w Internecie. Czego się boją? Choć reklamę zrobili na cały świat!

 

 

Fasada Polskiego Pawilonu w Wenecji, fot. Barbara K. Kaniewska

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły