[VIDEO] Modły na ulicy? Kierowca ubera na ul. Grójeckiej przerwał jazdę, i zaczął swój rytuał

Trzy dni temu w Warszawie sfilmowano kierowcę ubera, który miał zatrzymać się na na pasie do skrętu (ul. Grójecka), wyciągnął trójkąt i zaczął się modlić.

20 grudnia 2023 roku Donald Tusk podpisał pakt migracyjny

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła postępy poczynione przez Parlament Europejski i Radę w sprawie nowego paktu o migracji i azylu. Osiągnięte przez Parlament Europejski i Radę porozumienie polityczne w sprawie paktu o migracji i azylu stanowi istotny przełom na drodze do opracowania wspólnego systemu zarządzania migracją w UE.

Pięć unijnych aktów prawnych, których nowelizacja została wstępnie uzgodniona 20 grudnia, dotyczy kontroli nielegalnych migrantów po ich przybyciu do UE; pobierania danych biometrycznych; procedur składania i rozpatrywania wniosków o azyl; zasad określania, które państwo członkowskie jest odpowiedzialne za rozpatrzenie wniosku o azyl oraz współpracy i solidarności między państwami członkowskimi; a także sposobu radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Jeśli zmiany wejdą w życie, to kraje członkowskie będą miały wybór między przyjęciem uchodźców a wpłatą do budżetu UE. Przewidywany system kontroli będzie miał na celu odróżnienie osób potrzebujących ochrony międzynarodowej od tych, które jej nie potrzebują. Osoby, których wnioski o azyl mają małe szanse powodzenia, takie jak osoby z Indii, Tunezji lub Turcji, mogą zostać powstrzymane przed wjazdem do UE i zatrzymane na granicy, podobnie jak osoby postrzegane jako stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa – czytamy na stronie Portalu Samorządowego.

To otwarcie drogi do usankcjonowania nielegalnej migracji, czyli legalizacji działań bezprawnych. Obarczenie państw członkowskich zasadą „bierz albo płać” jest bardzo niebezpieczne. A sama zasada przymusowej solidarności jest sprzeczna z istotą solidarności. Mamy do czynienia z sytuacją absolutnie niebywałą. Podczas, gdy dyskurs publiczny w Polsce skupiony jest wokół zamachu na wolne, publiczne media, w tym czasie rząd Tuska nie tylko zgadza się na pakt migracyjny, ale również nie blokuje procesu związanego ze zmianą Traktatów. Musimy mieć świadomość, że trzeba zaglądać za tzw. kurtynę, która przykrywa sprawy jeszcze bardziej niebezpieczne. Koalicja 13 grudnia chce, żebyśmy skupili się na przejęciu przez nich mediów publicznych i nie zwracali uwagi na to, na co rząd Tuska zgadza się w Brukseli. A tam są w tym czasie podejmowane sprawy zagrażające suwerenności i bezpieczeństwu Polski. Donald Tusk realizuje swój plan – powiedziała w rozmowie DoRzeczy Jadwiga Wiśniewska, europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości.

VIDEO

 

 

Po przyjęciu paktu migracyjnego musimy się przyzwyczaić do takich widoków.

 

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły