The American Spectator: „The new leftist government is trying to implement “democracy” by force”

Cały świat patrzy na to co się dzieje w Polsce. To nie pierwsza krytyczna opinia pod adresem Donalda Tuska, który pierwsze dni zaczął od nielegalnego przejęcia mediów publicznych. Tym razem zabiera głos prestiżowy amerykański tytuł.

Z pewnością nie miało to związku z tym, co można by nazwać „rządami prawa”

„Prawdopodobnie zajmie trochę czasu, aby dowiedzieć się dokładnie, co wydarzyło się podczas chaosu w siedzibie TVP, ale z pewnością nie miało to związku z tym, co można by nazwać „rządami prawa”.

Są także trafne diagnozy dot. tego, dlaczego tak się stało:

„Jak można się zatem spodziewać, europejski aparat polityczny jest zachwycony ostatnimi wydarzeniami. Komisja Europejska odmroziła 111 miliardów euro środków zatrzymanych w wyniku powrotu Tuska do władzy, co nie jest uzależnione od żadnych działań politycznych. Die Tageszeitung , Die Zeit i Süddeutsche Zeitung znalazły się wśród niemieckich gazet, które świętowały powrót Tuska do Warszawy. 

Na początku tego miesiąca niemiecki dziennikarz Klaus Bachmann napisał w Berliner Zeitung : „To dylemat, przed którym stanie przyszły premier Tusk, gdy przejmie władzę: może stać się bezsilnym władcą lub ponownie zaprowadzić demokrację w kraju za pomocą niedemokratycznych środków”.

 

Kliknij w artykuł!

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły