[OPINIA] „Obecna władza dąży do całkowitego zamachu na niezależne od niej organy Państwa”

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie (od lewa do prawa) opinie mieszkańców, specjalistów, radnych, blogerów, i innych. Dziś publikujemy opinię dziennikarza, Wojciecha Muchy.

Nowa władza szykowała się do tego przewrotu od miesięcy

Nie chciałem tego napisać, ale jeden z moich rozmówców zwrócił uwagę na niepokojącą koincydencję.

Operacja służb na mediach publicznych i PAP została prawdopodobnie poprzedzona wielotygodniowymi przygotowaniami operacyjnymi i jednoczesną dezintegracją z wykorzystaniem agentury. To niestety nie jest koniec.

Próba wyeliminowania ministrów Wąsika i Kamińskiego z życia publicznego nie może być odczytywana inaczej, niż sygnał w stronę służb specjalnych, że dokonuje się „ścięcia głowy” w postaci najbardziej kompetentnych i darzonych szacunkiem funkcjonariuszy tych służb. To także próba paraliżu środowiska opozycyjnego, które ma doświadczenie w działalności w ss.

W połączeniu z powrotem do ss. ludzi, których przeszłość i afiliacje są doskonale znane można niestety domniemywać, że obecna władza dąży do konfrontacji i całkowitego zamachu na niezależne od niej organy Państwa, o czym mogą świadczyć min. zapowiedzi siłowego obalenia Trybunału Konstytucyjnego i podobne, wypowiadane już całkiem głośno sygnały w stronę Prezydenta RP.

Wygląda to bardzo źle i choć brzmi to jak nieprawdopodobny scenariusz, to wychodzi na to, że nowa władza szykowała się do tego przewrotu od miesięcy.

 


Robert Biedroń: Trybunał Konstytucyjny nie jest Trybunałem Konstytucyjnym. Idą święta, nie ma co stresować pani Prezes Przyłębskiej, przypali jeszcze obiad świąteczny. Myślę, że po świętach się dowie pani Przyłębska co czeka, jaki los czeka Trybunał Konstytucyjny.

 

 


 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły