Panie Trzaskowski, nie wstyd Wam? RKS Okęcie otrzymał Srebrny Certyfikat PZPN

Historia RKS Okęcie rozpoczyna się w maju 1929 roku. Wtedy to grupa pracowników warszawskich zakładów „Skoda” wywodząca się z nieistniejącego już wówczas Robotniczego Stowarzyszenia Sportowego „Lauda” oraz Harcerskiego Klubu Sportowego „Varsovia” postanowiła wraz ze swymi przełożonymi założyć przy zakładach klub sportowy, dający młodzieży warszawskiej możliwość rywalizacji na poziomie wyższym, niż tylko kopanie piłki na podwórkach, przy czym nie ograniczono się wyłącznie do prowadzenia działalności sportowej, mając w planach również działalność kulturalną. Dla nowo powstałego klubu przyjęto nazwę Klub Kulturalno-Sportowy SKODA. Zatem za 7 lat klub będzie obchodzić 100 lat.

Ratusz nie chce klubu

W 2020 roku Biuro Mienia wszczęło przeciwko klubowi postępowanie w sprawie „o wygaśnięcie prawa do użytkowania terenu„. Podstawą były zawarte umowy na wynajem części terenu dla WORD i Tenis Club, bez zgody miasta i nie zgodnie z przeznaczeniem terenu. Zarzut pierwszy, faktycznie był zasadny, jednak umowa z WORD została w 2019 roku wypowiedziana i WORD zajmuje plac oraz budynek bez umowy. RKS Okęcie zwróciła się do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, Biura Mienia oraz marszałka województwa, jednak bez reakcji. Wszyscy odsyłają ich do marszałka.

Na początku 2022 roku jako pierwsi poinformowaliśmy opinię publiczną o tym, że Ratusz w irracjonalny walczy z klubem.

Tenis Club to działalność sportowa mieszcząca się w naszym statucie, więc nie musieliśmy występować o pozwolenie na wynajem. Co więcej korty wraz z budynkiem zostały postawione 2009 roku więc uzyskały pozwolenie na budowę wszelkich urzędów i przez tyle lat nikt nie zgłaszał z tym problemu mówił w rozmowie z Portalem Warszawskim, Stanisław Gajlewicz, Prezes Zarządu.

W sumie od tego czasu się nic nie zmieniło. Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta w tej sprawie milczy, gdyż de facto nie ona podejmuje w tej kwestii decyzje. Odbicie Skarpy było dla ratusza bardziej spektakularne, bo o dewastacji obiektu, jak i kadry pisała cała Polska. RKS Okęcie nie ustępuje niczym jeśli chodzi o tradycję, dynamikę. Nie brakuje tam świetnych zawodników, jak ludzi przedsiębiorczych, którzy nad tym biznesem panują. Trzaskowski w tym roku obiecał, że sytuacja klubu i samego miejsca poprawi się. Nic takiego się nie stało!

Srebrny Certyfikat PZPN

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

NEWS!!! Miło nam poinformować, że klub RKS Okęcie otrzymał Srebrny Certyfikat PZPN.  Certyfikat przyznawany jest na podstawie oceny przeprowadzonej przez komisję certyfikacyjną PZPN i świadczy o jakości szkolenia w naszym klubie.  Do tej pory legitymizowaliśmy się brązowym certyfikatem a dzięki pracy trenerów i całego sztabu mogliśmy „wskoczyć” na wyższy poziom, co bardzo nas cieszy – czytamy na stronie klubu.

Panie Trzaskowski, nie wstyd Panu?

 

 

Portal Warszawski

 

 

 

 

Na początku 2022 roku jako pierwsi poinformowaliśmy opinię publiczną o trudnościach klubu RKS Okęcie.

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły