[OPINIA] „Samozwańczy ekspert BRD – Zboralski aspiruje do roli lidera w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego i infrastruktury”

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie (od lewa do prawa) opinie mieszkańców, specjalistów, radnych, blogerów, i innych. Dziś publikujemy opinię portalu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie.

SAMOZWAŃCZY EKSPERT BRD

Łukasz Zboralski, redaktor naczelny portalu brd24.pl, aspiruje do roli lidera w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego i infrastruktury.  Jednakże, analizując jego kwalifikacje, pojawiają się poważne wątpliwości co do autentyczności jego ekspertyzy.  Przede wszystkim, Zboralski nie posiada wymaganego wykształcenia (przynajmniej nigdzie nie odnaleźliśmy takowej wzmianki) ani doświadczenia w dziedzinie, o której aktywnie się wypowiada.  Brak mu tytułu inżyniera, prawnika czy psychologa, co rzucić może cień na rzetelność jego analiz i opinii.

Chociaż Zboralski może pochwalić się pracą redaktora w kilku dziennikach, to jednak brak mu solidnych osiągnięć w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.
Brak publikacji naukowych czy nagród w tej dziedzinie nie dodaje mu wiarygodności jako ekspertowi – tu też nie odnaleźliśmy żadnych informacji.

Kolejnym powodem do zaniepokojenia jest jego bliska współpraca z wieloma partnerami i organizacjami związanymi z branżą oponiarską i ubezpieczeniową.
Chociaż takie relacje same w sobie nie muszą być negatywne, to ich obecność może rodzić pytania o obiektywność i niezależność Zboralskiego w podejściu do omawianych tematów.

Kolejnym istotnym punktem jest jakość jego publikacji na brd24.pl.  Artykuły Zboralskiego zdają się opierać bardziej na emocjach i uprzedzeniach niż na solidnych argumentach i dowodach.  Jego teksty często są tendencyjne, kontrowersyjne i mogą być obraźliwe dla różnych grup społecznych.

  

Podsumowując, Łukasz Zboralski, jako redaktor naczelny brd24.pl, prezentuje się jako ekspert bezpieczeństwa drogowego, ale brak mu solidnych podstaw w postaci wykształcenia i doświadczenia. Jego współpraca z branżowymi partnerami oraz jakość publikacji podważają jego niezależność i obiektywność.  Styl pisania i brak zastosowania się do zasad dziennikarskiej etyki dodatkowo obniżają jakość jego pracy.  Dlatego warto zastanowić się nad wiarygodnością jego opinii opisywanej na portalu brd24.pl.

za: LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły