[TYLKO U NAS] „Miarka się przebrała!  Targówek stał się prawdziwym piekłem dla użytkowników aut”

Drodzy mieszkańcy, miarka się przebrała!  Targówek stał się prawdziwym piekłem dla użytkowników aut. Mam 2 pomysły, które poprawią naszą sytuacje. Pierwszy pomysł dotyczy parkowania, a drugi dotyczy trasy S8 – czytamy na jednym ze stołecznych forów dla mieszkańców Targówka.

Co do parkowania na Targówku – jak jest teraz?

Jest za mało miejsc parkingowych, a od czasu uruchomienia Metra są one podbieranie przez osoby spoza Warszawy, które dalej przesiadają się do komunikacji miejskiej.  Gdy wejdzie Strefa Czystego Powietrza będzie jeszcze gorzej – ona nie obejmuje Targówka – za to staniemy się dzielnicą graniczną co oznacza, że ta dzielnica stanie się jednym wielkim zakorkowanym parkingiem dla przyjezdnych oraz dla starych trujących aut.

Rozwiązanie:

Trzeba jak najszybciej wprowadzić na Targówku strefę płatnego parkowania. My mieszkańcy zapłacimy symboliczną opłatę roczną za możliwość parkowania pod swoim blokiem, a ludzie spoza Warszawy będą musieli płacić za każdą godzinę parkingu co nie będzie im się opłacało – większość przestanie parkować pod naszymi blokami.

Druga sprawa – Trasa S8

Przejazd trasą S8 w godzinach szczytu to prawdziwa gehenna. Codziennie wypadki i korki, nieprzewidywalność czasu podróży. W momencie zablokowania pasów, korek rozlewa się na Bródno i stoi cała dzielnica.

Mam na ten problem 2 pomysły.

Zakaz wjazdu ciężarówek w czasie dnia. Niech jeżdżą, ale tylko w nocy, żeby nie przeszkadzać mieszkańcom w codziennym podróżowaniu.  Kara dla każdego kierowcy, który spowoduje wypadek na trasie S8 – zakaz wjazdu na okres 5 lat.  Dzięki takiemu straszakowi ludzie przestaną jeździć  nonszalancko – będzie mniej wypadków czyli mniej korków, a  czas dojazdu do pracy stanie się bardziej przewidywalny – tak widzi sprawę mieszkaniec Targówka.

Jaka jest opinia innych mieszkańców Targówka?

 

 

 

 

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły