„Sosenka” wyszła ze szpitala i wraca do zdrowia – „ostatnie tygodnie były trudne, momentami wręcz dramatyczne…”

Zofia Czekalska „Sosenka”, łączniczka z Powstania Warszawskiego skończyła w tym roku 100 lat! Trzy miesiące temu trafiła do szpitala po wypadku, potem ponownie i niestety stan zdrowia pogarszał się z każdym dniem. A lekarze rozkładali ręce… Jednak rodzina postanowiła walczyć. Udało się załatwić miejsce w prywatnym szpitalu i jako Fundacja mogliśmy wszystko sfinansować. I zapewnić rodzinie tak ważne psychiczne i finansowe wsparcie. To właśnie dzięki Wam, dzięki tegorocznej zbiórce mogliśmy sfinansować wszystkie badania i 2-tygodniowy pobyt z najlepszą możliwą opieką – czytamy na stronie Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich.

Nareszcie mogę napisać; jest dobrze. Nawet bardzo dobrze

Nie chcieliśmy mówić o tym wcześniej ale ostatnie tygodnie były trudne, momentami wręcz dramatyczne…
Dzięki niezwykłej sile i woli życia Pani Zosieński, wspaniałym ludziom, a przede wszystkim rodzinie (wnuczki Marta&Ania) udało się nam powrócić do formy!
Jeszcze nie pełnej, ale już wrócił dowcip, mocny głos, opowieści powstańczej treści, a nawet słynne pogrożenie palcem:
„Gdybyś dziś Tomciu nie przyszedł to gilotyna!” Jak Cię Sosenko nie kochać.

Nie znaczy to, że nie potrzeba już stać na straży, że obędzie się bez Waszych dobrych myśli i modlitwy. Nie obędzie się!  A na koniec nius, że hej.  Jest Zgoda!
W lutym zabieramy się za książkę!

Pamiętajmy o naszych największych bohaterach. Jeśli nie mamy zaszczytu i przywileju służyć pomocną dłonią, to bądźmy przy nich całym sercem. Oni tego bardzo potrzebują i czują gdy jesteśmy blisko, a zatem…

Czuwaj Wiaro! – Tomasz Wolny Tej.

 

 

za; Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich, Tomasz Wolny – Tej

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły