„Wrzenie Świata” Ulubioną Księgarnią Warszawy roku 2023

Patronami działu Kultura są:

reklama

Poznaliśmy Wasze Ulubione Księgarnie roku 2023! Warszawa to miasto, w którym staramy się myśleć o książce i o czytelnictwie w sposób możliwie najszerszy. Przyznajemy Nagrodę Literacką m.st. Warszawy, Nagrodę Historyczną m.st. Warszawy im. K. Moczarskiego, ale mamy również wspaniałe targi książki. Mamy też najwięcej bibliotek i punktów bibliotecznych w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców na świecie! Bardzo się cieszę, że w tegorocznej edycji plebiscytu Ulubionej Księgarni Warszawy 2023 aż 5,5 tys. warszawianek i warszawiaków oddało swój głos – napisała Aldona Machnowska.

Podziękowania

Czuliśmy, że nas lubicie. Ale żeby najbardziej? Bardzo dziękujemy za głosowanie na naszą księgarnio-kawiarnię w plebiscycie „Ulubiona księgarnia Warszawy”.
Zwyciężyliśmy! Cieszymy się, że działa na Was duch tego miejsca i rozumiemy, że jest on tak silny, że wybaczacie nam nasze niedociągnięcia…

Właścicielem Wrzenia Świata jest Fundacja Instytut Reportażu. Prowadzimy też Faktyczny Dom Kultury – naprzeciwko księgarni, Wydawnictwo Dowody i Polską Szkołę Reportażu. Ale to Wrzenie jest miejscem, gdzie wszystko się zaczęło. Każdy pracownik naszej fundacji od baristów po prezesa ma wpływ na klimat Wrzenia. Jest dla nas jak kuchnia z piecem, do której przychodzimy się ogrzać, mimo że żyjemy w oddalonych pokojach… A tam niezmiennie spotykamy księgarza Rafala Szczechurę Księgarz Z Klauzulą Sumienia. (na zdj.) i managera Pawła Sobulskiego Paweł Sobulski bez których Wrzenie byłoby zaledwie letnie..
Nowa część księgarni, która powstała dzięki Waszej pomocy finansowej i sponsorom, na razie działa tymczasowo, bo nie ma jeszcze mebli i urządzeń. Jesteśmy wciąż w procesie. Dlatego parapetówkę ogłosimy już w nowym roku.

A 20.12 zapraszamy do nowej części Wrzenia na malowanie bombek z Bartkiem Kiełbowiczem. Dziękuję z całego serca, że nas odwiedzacie i doceniacie.

Prezes-wolontariusz Fundacji Instytut Reportażu, Mariusz Szczygieł – czytamy na stronie Wrzenia Świata.

  

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły