Autobusy jeżdżą już ulicami Goworka i Spacerową

Duże zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie budowy linii tramwajowej do Wilanowa. W poniedziałek, 11 grudnia, rano dla autobusów zostały otwarte północna jezdnia ulicy Goworka oraz wschodnia jezdnia ulicy Spacerowej – od Puławskiej do Belwederskiej. To duże udogodnienie dla mieszkańców Mokotowa i Śródmieścia. Przed podróżą warto sprawdzić aktualne rozkłady jazdy.

Za kilka tygodni na Spacerową powinien wrócić ruch samochodowy

Sprzyjająca aura i zastosowanie nowatorskich technik pozwoliło na zakończenie prac przy odtworzeniu pierwszej jezdni ulicy Spacerowej. Dzięki temu od dziś, czyli poniedziałku 11 grudnia, po ulicach Goworka i Spacerowej kursują autobusy ośmiu linii. Nowo otwarta jezdnia czasowo będzie służyła tylko do usprawnienia transportu publicznego.

W dół, do Belwederskiej jeżdżą autobusy linii: 131, 167, 168, 501, 519, 522, N31 i N81 – w przeciwną stronę pozostały na trasach objazdowych. Na dalszym odcinku tras: 131, 167, 168, N31 i N81 nadal kursują objazdem ulicami Nabielaka lub Sułkowicką. Autobusy 119 pozostały na dotychczasowej trasie.

Za kilka tygodni ulicami Goworka i Spacerową, razem z autobusami, pojadą również kierowcy pojazdów indywidualnych. Nadal będzie jeden kierunek ruchu – w dół, do Belwederskiej. Otwarta zostanie północna jezdnia ulicy Gagarina. Autobusy z ulicy Spacerowej nie będą musiały już jeździć objazdem ulicami Nabielaka i Sułkowicką, ale pojadą prosto w Gagarina. Na plac Unii Lubelskiej wróci organizacja ruchu sprzed budowy tramwaju, otwarta zostanie także jezdnia ulicy Puławskiej prowadząca na plac.

Otwarcie drugiej jezdni ulicy Spacerowej nastąpi w drugim kwartale 2024 r. Przez cały czas, także po udostępnieniu jezdni dla samochodów i autobusów, na ulicy Spacerowej będą trwały prace nad budową torowiska i sieci trakcyjnej.

 

 

 

 

za; ZTM

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły