[NASZ KOMENTARZ] Bez złudzeń. SCT to kolejny haracz, który Ratusz chce nałożyć na mieszkańców Warszawy

W dniu 7,08.2013r odbyła się sesja Rady Warszawy, która miała podjąć decyzję o Strefie Czystego Powietrza (SCP) na terenie miasta, i jak wszyscy już wiedzą taka decyzja została podjętą.
Cała sesja odbyła się przy udziale zarówno zwolenników jak i przeciwników wprowadzenia tej strefy. W ramach głosowania została ona uchwalona większością głosów radnych PO.

Jaka będzie?

Jednak jej wielkość została ograniczona. Można by się zastanowić jaki był powód takiego ograniczenia. Jedni powiedzą, że Rada Miasta ugięła się pod presją przeciwników tej strefy, my natomiast mamy na ten temat inne zdanie i uważamy, że Radni już zdają sobie sprawę z nadchodzących wyborów samorządowych, które będą na wiosnę. Dlatego chcieli zadowolić zarówno zwolenników jak i przeciwników tej strefy. Nie należy się łudzić, że jak tylko udałoby się obecnie władającym miastem osiągnąć większość w nadchodzących wyborach to SCP zostanie natychmiast rozszerzona o ile nie na terenie całego miasta to zapewne na proponowanej większej jego części.

Oczywiście Trzaskowski, Olszewski, Puchalski, czy inni urzędnicy tego nie odczują, oni mają samochody służbowe. Podobny los będzie czekał mieszkańców z dodatkowym podatkiem od parkowania,  zwanym Strefą Płatnego Parkowania. Już dziś wielu burmistrzów z PO władających dzielnicami, chce ograniczyć ruch pojazdów na terenie miasta poprzez ten podatek. I nie mówimy tu o samym centrum, jak to miało miejsce do tej pory, ale o kolejnych dzielnicach peryferyjnych. I nie ma się tu co dziwić, bo już niektórzy z nich deklarują taką chęć.

Aby oczyścić atmosferę miejską należy usunąć budynki z kanałów napowietrzających, na których budowę tak chętnie miasto się zgadzało oraz wprowadzić zakaz używania kopciuchów zarówno na terenie miasta jaki i w obwarzanku, ale to już jest za trudne dla naszych włodarzy bo jak wiemy w wielu domach i mieszkaniach należących do miasta kopciuchy dalej trują.

Dziś musimy jasno określić czy chcemy takich włodarzy. To od nas zależy czy ich wybierzemy i czy zgadzamy się z ich polityką.  Miasto zadłużone jest na kilka miliardów złotych i ten dług się powiększa, jak miasto i jego włodarze nie zwiększą podatków (w różnej formie), to dług będzie narastał. A dług może być jedynie spłacony z coraz większych obciążeń mieszkańców.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły