ZDM planuje usunąć na Mokotowie aż 50% miejsc parkingowych!

W 2024 roku ulica Dąbrowskiego znajdzie się w strefie płatnego parkowania. Zarząd Dróg Miejskich przewiduje wyznaczenie dla odcinka od Niepodległości do Łowickiej 79 miejsc parkingowych, podczas gdy w tej chwili jest ich około 150.

Jakie zmiany?

Projekt zmian przewiduje m. in. dostawienie słupków pod Rossmanem, zakaz parkowania równoległego po prawej stronie Dąbrowskiego wzdłuż bloku 82A i wzdłuż płotu przedszkola brytyjskiego, osłupkowanie całego Ronda Jasienicy. Z projektem można zapoznać się tutaj: https://zdm.waw.pl/…/upl…/2023/11/27B-Dabrowskiego-2.pdf

Do 15 grudnia 2023 można wysyłać swoje uwagi do projektu, więc proszę o pomoc – na adres: sppnmokotow@zdm.waw.pl

Mogą Państwo skorzystać z poniższego wzoru:

W związku z planowym wprowadzeniem SPPN zgłaszam stanowczy sprzeciw wobec zmniejszenia ilości legalnych miejsc parkingowych i postojowych, zaakceptowanych przez ZDM w 2017 roku po protestach mieszkańców, gdy wprowadzany był przy ulicy Dąbrowskiego kontraruch rowerowy. Osiągnęliśmy wtedy porozumienie zadowalające obie strony. Teraz ponownie Zarząd Dróg Miejskich planuje działania uprzykrzające życie tysiącom mieszkańców ulicy Dąbrowskiego.

My mieszkańcy Dąbrowskiego domagamy się, by:

1. Nie likwidować 9 miejsc skośnych od Niepodległości do Kraushara po stronie południowej pod budynkiem Dąbrowskiego 69 i dalej pod sklepem Rossman nie wstawiać słupków tylko pozostawić 6 miejsc do parkowania.
2. Na całej długości budynku Dąbrowskiego 71 po stronie południowej pozostwić parkowanie skośne w tych miejscach gdzie obecnie istnieje i jednocześnie nie likwidować parkowania równoległego na tym odcinku po stronie północnej.
3. Przy Rondzie Jasienicy pozostawić możliwość parkowania na szerokim chodniku przynajmniej pod przychodnią – 5 miejsc skośnych. W pozostałych miejscach wokół ronda na szerokim chodniku prosimy o ustawienie znaku B35 – czyli parkowanie tylko dla mieszkańców bez wyznaczania miejsc parkingowych. Skoro na tym rondzie możliwe jest parkowanie taksówek (wyznaczono postój) to dlaczego mieszkańcy nie mogą tu nadal parkować?
4. Reasumując postulujemy, by przy ul. Dąbrowskiego od Niepodległości do Ronda Jasienicy zachowanych zostało około 150 legalnych miejsc parkingowych i postojowych, a nie jak Państwo proponują 79.

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły