[NASZ TEMAT] Prażanie bronią swojej apteki i piszą petycję! Podpisz i TY!

O kolejnej próbie instalacji osób uzależnionych na Pradze i znów kosztem pacjentów korzystających z opieki medycznej informowaliśmy na naszych łamach. Sprawę nagłośnił wiceburmistrz Pragi Północ, Jacek Wachowicz. Okazuje się, że w planach jest likwidacja apteki przy ulicy Jagiellońskiej 34, która mieści się od frontu budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej. Mieszkańcy zdecydowanie sprzeciwiają się tym pomysłom i piszą petycję do miasta!

To praktycznie jedyny punkt apteczny od ul Targowej aż do Wisły

Apteka działa w budynku, w którym jest też przychodnia, już od ponad dwudziestu lat! Przychodnia ma pod opieką około 800 osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Nie ma powodu ukrywać, że przez to ulica Jagiellońska staje się miejscem niebezpiecznym. Obok znajduje się Teatr Baj, przedszkole, prestiżowe liceum im. Władysława IV. To ruchliwa ulica, która coraz bardziej nieprzyjemne chodzić. Staje się kolejnym, po ulicy Brzeska czy Kijowskiej, miejscem niebezpiecznym, w którym spotykają się osoby uzależnione. Udało się zablokować Centrum Restart w Budynku B Szpitala Praskiego, a także wyburzyć pawilony przy Targowej 18, które były siedliskiem dealerów i uzależnionych.

A teraz mamy kolejny problem – ponownie kosztem pacjentów, w tym starszych osób korzystających z przychodni, planuje się punkt zbiorczy dla uzależnionych z całej Warszawy. Protestujemy przeciwko likwidacji apteki i kolejnej próbie odbierania przestrzeni mieszkańcom Pragi i oddania jej uzależnionym z całego miasta – czytamy na profilu Wachowicza.

Mieszkańcy piszą petycję do władz miasta!

W Warszawie jest 18 Dzielnic, niech w każdym ZOZ będą leczone takie osoby a nie tylko na naszej Pradze! Pan Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Jagiellońskiej 34 w piśmie skierowanym do mnie informuje, że w ostatnim czasie aż PIĘCIOKROTNIE WZROSŁA ilość pacjentów uzależnionych od narkotyków leczonych przy Jagiellońskiej 34.pisze Jacek Wachowicz.

Z informacji wiem, że obecnie z Warszawy zakontraktowanych w NFZ tylko w ZOZ na Jagiellońskiej jest ponad 800 takich osób. Dla tych co niewiedzą na Pradze funkcjonują prywatne jeszcze niestety dwa ośrodki w tym jeden nielegalnie przy Kijowskiej. W piśmie Pan Dyrektor ZOZ także wyjaśnienia, że po zlikwidowanej aptece będzie utworzona dodatkowa przestrzeń dla osób uzależnionych.

W piątek skierowałem pismo do Pana Dyrektora o wstrzymanie likwidacji apteki oraz ograniczenie kontraktowania w NFZ ilości pacjentów uzależnionych od narkotyków.  A w poniedziałek skieruje odpowiednie pismo do Pana Rafała Trzaskowskiego Prezydenta Warszawy – komentuje Wachowicz.

 

Treść petycji:

 

W imieniu mieszkańców Pragi wyrażamy stanowczy sprzeciw dla planów likwidacji apteki przy ul. Jagiellońskiej 34. Zamiast apteki władze sąsiedniej przychodni chcą zrobić w tym miejscu poczekalnie dla osób uzależnionych od narkotyków!

To już kolejna próba sprowadzenia osób uzależnionych na Pragę. Planowana likwidacja dotyczy apteki na Pradze-Północ, przy ul. Jagiellońskiej 34. Apteka znajduje się w budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej.

To praktycznie jedyny punkt apteczny od ul. Targowej aż do Wisły. Apteka działa w budynku, w którym od ponad 20 lat jest przychodnia, która ma pod opieką około 800 osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Jeśli władze przychodni wprowadzą swój plan w życie, to ulica Jagiellońska stanie się miejscem niebezpiecznym! A przecież obok znajduje się Teatr Baj, przedszkole czy liceum im. Władysława IV. Ulica może stać się kolejnym, po ulicy Brzeskiej czy Kijowskiej, miejscem, w którym spotykają się osoby uzależnione. Udało nam się zablokować Centrum Restart w Szpitalu Praskim, a także wyburzyć pawilony przy ul. Targowej 18, które były siedliskiem dealerów i uzależnionych. A teraz mamy kolejny problem! Protestujemy przeciwko likwidacji apteki i kolejnej próbie odbierania przestrzeni mieszkańcom Pragi i oddania jej uzależnionym z całego miasta!

Likwidacja apteki spowoduje znaczne utrudnienia, zwłaszcza dla ludzi starszych, zmuszonych w krótkim czasie wykupić leki. Bardzo prosimy o ponowne rozważenie podjętej decyzji oraz rezygnację z planów likwidacji apteki.

TU PETYCJA, pod którą możesz się podpisać!

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły