[OPINIA] „Sejm, czyli zamiast forum mamy koloseum. Oglądamy show w którym wesołe riposty uchodzą za oznakę stylu i inteligencji”

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie (od lewa do prawa) opinie mieszkańców, specjalistów, radnych, blogerów, i innych. Dziś publikujemy opinię Tobiasza Bocheńskiego, wojewody mazowieckiego.

Sejm, czyli zamiast forum mamy koloseum

Oglądamy show w którym wesołe riposty uchodzą za oznakę stylu i inteligencji. Oczy widzów zwrócone są na wałki gladiatorów, zaś w ich cieniu mamy dwa pierwsze skandale. To sytuacja bezprecedensowa, żeby tak szybko posłowie doprowadzili do dwóch skandali.

Najpierw, ku ogólnej ekscytacji dawnej opozycji, zajęto się komisjami ds. rzekomych afer PiS. Próbuje się lansować pogląd, iż próba zorganizowania wyborów w pandemii to utrata 76 mln. zł. Jednocześnie już jedną poselską wrzutką KO doprowadziła do utraty 5 mld zł. wartości giełdowej Orlenu. To niekompetencja i niszczenie mienia nas wszystkich. Nie zdążyli usiąść w ławach rządowych, a już utracili ilość pieniędzy za jaką można zbudować nową linię metra w Warszawie.

Ewidentnie mamy do czynienia z aferą wiatrakową. Zmiana ustawy na wniosek Pl2050 to błyskawiczna realizacja postulatów przemysłu niemieckiego, który chce za nasz udział w funduszach unijnych zbudować elektrownie wiatrowe w Polsce. Dlaczego nie wspierać naszych firm za te pieniądze? Rownolegle pan Tusk podważa plany budowy elektrowni atomowej z Amerykanami. Cóż tu więcej tłumaczyć? Jest to tak bezczelnie otwarte działanie,
że zszokowało wielu którzy zdawali sobie sprawę z agendy tych partii.

Za każdym razem, gdy uwaga opinii publicznej koncentruje się na słownych paradach, umiera dobry dla Polek i Polaków projekt.

Muszę przyznać, że obrady Sejmu już mnie odrzucają. Nowy marszałek bez przerwy mówi: ja! Ja! Ja! Mnie. Mój. Ja! Na myśl przychodzi mi tylko jeden polityk o podobnym ego: Lech Wałęsa, ale do niego już przywykliśmy. Nie wiem tylko czy Polska zmieści, podwójną dawkę ego i miłości własnej. Zobaczymy.

 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły