Trzaskowski po raz kolejny kłamie! Chwali się, że likwiduje składowisko ok. 360 ton niebezpiecznych odpadów i zwala na…rząd

Dziś likwidujemy składowisko ok. 360 ton niebezpiecznych odpadów przy ul. Odrowąża na Targówku. Sprawę zlekceważył rząd, nie pomogła też prokuratura, więc jako Warszawa wzięliśmy tę sprawę w swoje ręce. Załatwiamy ją, aby zapewnić bezpieczeństwo okolicznym mieszkańcom i zapobiec degradacji środowiska. Zdecydowałem się przeznaczyć na ten cel środki ze specjalnej rezerwy kryzysowej – chwali się Rafał Trzaskowski.

Chcą odzyskać poniesione koszty

 

To jednak kosztowna operacja – dlatego będziemy zabiegać o to, aby odzyskać poniesione koszty (a to poważne kwoty – mowa o kilku milionach złotych). Liczymy, że policja i prokuratura znajdą odpowiedzialnych za powstanie składowiska. I że wreszcie doczekamy się systemowych rozwiązań, które pozwolą na finansowanie likwidacji podobnych składowisk z budżetu państwa. Z samorządami z całej Polski apelujemy o nie od dłuższego czasu.

 

 

Komentarz

Rafał Trzaskowski albo jest notorycznym mitomanem albo nie rozumie prostych zasad. Po pierwsze to są odpady samorządowe, po drugie odpady te nie spadły z nieba, tylko są tam utylizowane od wielu lat. Po trzecie, na co zwraca jeden z pisowskich radnych Pan Prezydent chyba zapomniał, że jest również organem ochrony środowiska. Te odpady leżą tam od kilku lat, powinny być uprzątnięte wcześniej. Miał Pan pieniądze na strefę palet, jajko na placu 5 rogów. Więc proszę teraz nie szukać winnych. Warszawa ma duże możliwości.

Po czwarte, Rafał Trzaskowski ma wiedzę na temat wielkiej niegospodarności w podległych mu urzędach jak ZDM (Puchalski to mistrz marnotrawienia pieniędzy warszawiaków), ZTM czy Zarządzie Zieleni, gdzie wypływają szeroko miliony warszawiaków. Po piąte, procedury jasno mówią kto w takim przypadku odpowiada za odpady zwiezione, przywiezione i przede wszystkim wyprodukowane w mieście. Odpowiada ratusz. Ba, na samym Targówku kasa leje się szerokimi milionami, warto chociażby przypomnieć wioskę wikingów prowadzoną przez pedofila, znajomego lokalnych polityków PO.

Zatem Panie Trzaskowski, proszę przestać bajdurzyć i wziąć się za niegospodarność w podległych Panu urzędach! Jak Pan opanuje sytuacje, nagle się okaże, że na wszystko są pieniądze. Warszawa to bardzo bogate miasto!

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły