Prof. Piotr Ponikowski został najczęściej cytowanym na świecie polskim naukowcem – wynika z najnowszego rankingu Highly Cited Researchers Top 1%

Prof. Piotr Ponikowski został najczęściej cytowanym na świecie polskim naukowcem – wynika z najnowszego rankingu Highly Cited Researchers Top 1%. W tegorocznym zestawieniu światowej czołówki badaczy według moich obliczeń ujęto sześciu Polaków. Pan Profesor był też wskazywany jako jeden z czterech najbardziej wpływowych polskich naukowców w rankingu Thomson Reuters „The World’s Most Influential Scientific Minds”.

Stanowi najlepszy moment do rozpoczęcia leczenia farmakologicznego

Autor ponad 800 publikacji naukowych. Współautor łącznie ponad 800 prac ogłoszonych drukiem w czasopismach recenzowanych. Prace Pana Profesora mają ogromny wpływ na prowadzone na świecie badania kliniczne i eksperymentalne z zakresu niewydolności serca. Uczestniczył w badaniach jako członek komitetu sterującego – STRONG-HF. To dzięki efektom prac komitetu w zaleceniach Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego pojawił się zapis, że hospitalizacja stanowi najlepszy moment do rozpoczęcia leczenia farmakologicznego i jego optymalizacji w bardzo krótkim czasie po wypisie do domu w niektórych niewydolnościach serca, co wydłużało przeżywalność.

za: dr. Maciej Kawecki

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły