Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Targówek rozpoczęła się rzeź zieleni, która jest domem dla setek małych ptaków

Niestety pomimo ponad 5 lat walki o Park Bródnowski na naszych oczach na zlecenie Urzędu Dzielnicy Targówek rozpoczęła się rzeź zieleni.
Pod wycinkę poszyły już krzewy na wysokości mniej więcej placów zabaw. To tam gdzie były ławki w „labiryncie krzewów”. Krzewów, które stanowiły naturalne odgrodzenie, były domem i stołówką dla setek małych wróbli, mazurków, sikorek. My na naszych łamach piszemy o tym co się wyprawia w Parku Bródnowskim również od lat. Rafał Trzaskowski i aktywiści są kompletnie głusi na apele mieszkańców!

Będzie beton

Zamiast krzewów, będzie teraz betonowa wyspa cieplna, grzejąca okolicę. To tu będzie betonowy plac do zawracania dla ciągników siodłowych z naczepami TIR, którego od miesięcy nie mógł na planie znaleźć wiceburmistrz Jędrzej Kunowski Tak ciężko przecież znaleźć na planie 400 m2 placu. Jak się okazuje Pan Jędrzej Kunowski jest teraz wiceburmistrzem, który odpowiada również za architekturę i budownictwo.

Trochę przeraża fakt, że osoba która nie potrafi czytać planów – ma się zajmować tak ważnymi sprawami w dzielnicy.Wycięto również drzewa pod nowy pawilon na wysokości fontanny. Oczywiście mieszkańcy Bródna nie przestają walczyć o zachowanie zieleni w Parku Bródnowskim.

 


 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły