Co dalej z obiecanymi przez prof. Glińskiego pieniędzmi na tor łyżwiarski Stegny i modernizację kortu Legii?

Jak informuje wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska, ponad miesiąc temu a dokładnie 7 października 2023 roku, tuż przed wyborami do parlamentu, profesor Piotr Gliński z Prawa i Sprawiedliwości, obiecał publicznie nową halę na Stegnach. We wpisie deklaruje,  że rząd przyznał 72,5 milionów na tę inwestycję. Gliński chwalił się, że zainicjował tę inwestycję dwa lata temu kiedy był ministrem sportu. Minister obiecał również wsparcie strzelnicy Proelli i modernizacji kortów Legii.

Mijają tygodnie i cisza

Panie Piotrze Gliński, mija tydzień od ogłoszenia wielkiej nowiny, że modernizacja Stegien, po ponad 8 latach od pierwszego naszego wniosku do ministerstwa Sportu doczekała się finansowego wsparcia w ramach inwestycji strategicznych dla sportu. Panie Bortniczuk nikt się z nami do dziś nie skontaktował. Do ministerstwa nie można się dodzwonić. Czy ktoś może nam potwierdzić, że wygraliśmy ten konkurs i środki na Stegny będą, czy to była zwykła wyborcza ustawka ?pisała13 października Kaznowska.

Dokładnie dziś (20 listopad)  mija 6 tydzień od deklaracji rządu PiSu i odpowiedzi wciąż brak. Dlatego też Renata Kaznowska wysyła w tej sprawie oficjalne pismo do ministra Kamila Bortniczuka, ministra sportu.

 

 

 

Treść pisma

 

 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły