Trzaskowski zakazuje propalestyńskiej pikiety, ale proizraelskiej nie. Lewicowi ekstremiści zaskarżają decyzję do sądu!

Trzaskowski zakazuje propalestyńskiej manifestacji „Ani jednej bomby więcej – wolna Palestyna„, która ma odbyć się 18 listopada na ulicach stolicy. Organizatorzy uznali tę decyzję „za skandaliczną” i przekonują, że „ewidentnie narusza ona konstytucyjne wartości wolności słowa i wolności zgromadzeń”. Z tą decyzją nie zgadzają się przede wszystkim lewackie stowarzyszenia, w tym reprezentujące Lambdę…

Komentarz Trzaskowskiego

Miasto Stołeczne Warszawa we wszelkich decyzjach i działaniach w kwestii jakichkolwiek zgromadzeń w stolicy kieruje się wyłącznie względami bezpieczeństwa. Dotyczy to także planowanej na najbliższy weekend demonstracji dotyczącej konfliktu palestyńsko-izraelskiego.

W naszej decyzji opieramy się na stanowisku stołecznej Policji, która z mocy ustawy odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zgromadzeń. Wcześniej demonstracje te odbywały się na innej trasie i wtedy ocena służb i miasta była pozytywna. Tym razem organizatorzy zmienili trasę i przewidzieli zakończenie przemarszu z udziałem ok. 2000 osób pod budynkiem ambasady, który znajduje się na Starej Ochocie w ciasnych uliczkach, co nie gwarantuje zapewnienia bezpieczeństwa i porządku. Także po nieznacznej z zmianie trasy przez organizatora w ocenie Policji nadal możliwe jest zakłócenie bezpieczeństwa. I tylko dlatego wydany został zakaz organizacji tego zgromadzenia. Jeśli tylko trasa demonstracji zostanie zmieniona na bezpieczną, zostanie ona dopuszczona – dokładnie tak samo, jak w poprzednich tego typu przypadkach.

Zawsze będę podkreślał, że każdy, kto nie łamie prawa, może demonstrować na ulicach.

 

 

O co w tym chodzi

Przede wszystkim chodzi przede wszystkim o doskonałe relacje z Gazetą Wyborczą, która jawnie wspiera środowiska żydowskie bo z nich się wywodzi. Ta zapewne nie odpuściłaby gdyby antyizraelski masz miał się odbyć. Ale ciekawą interpretację wnosi oto ten dokument. Zakaz nie został wydany tylko ze względu na jej opinię. W decyzji jest sporo publicystyki – z uzasadnienia nie wynika, by była ona pióra KSP; „MOŻE naruszać zasady organizowania pokojowych zgromadzeń”.

 

 

 

 

 

 

Poza tym dopiero podczas łamania prawa, można stwierdzić, że jest ono łamane, po drugie, to prawo do zgromadzeń, nie jest prawem Trzaskowskiego a prawem obywateli bo to to oni są jego nosicielami i beneficjentemi.

Nie można zakazywać demonstracji z powodu wyobrażonych, hipotetycznych zagrożeń. Jutro (czyli dziś 16 go listopada) o 9:00 w Sądzie Okręgowym w Warszawie walczymy z tą decyzjączytamy na stronie skrajnie lewicowego Kolektywu Szpila i Stowarzyszenia Lambda. Demonstracja nie zdążyła złamać prawa, w przeciwieństwie do was. Życzymy wam sromotnej porażki w obu instancjach. Szkoda, że twój partyjny kumpel nie miał tyle odwagi, by zakazać przemarszu nacjolidodają słusznie marksiści z Kolektywu Pyra i zapowiadają, że marsz i tak się odbędzie. Może być ciekawie….

 

 

 

zdj. Hurtownia Flag

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły