UWAGA! Jeżeli macie stary samochód, nie będziecie mieli prawa wjechać do centrum miasta.

Szanowni Państwo! Jeżeli macie stary samochód władze Warszawy mają dla Was wiadomość! Nie będziecie mieli prawa wjechać do centrum miasta. Gdy oczy większości Polek i Polaków zwrócone są na Sejm, prezydent Trzaskowski forsuje Strefę Wykluczenia Komunikacyjnego – czytamy na stronie wojewody mazowieckiego, Tobiasza Bocheńskiego.

Czy wiecie ilu warszawiaków zapytano o zdanie?

Ja też nie, ponieważ ta informacja nie została podana. Wiemy, że „reprezentatywnej grupie 1020 mieszkańców Warszawy” zadano pytanie czy chcą strefy.  Tysiąc osób z 2 milionów! Cóż za wspaniała demokracja lokalna. Co do zasady: od stycznia 2024 do strefy mają nie wjeżdżać samochody z silnikiem diesla starszym niż 13 lat i benzynowym starszym niż 22 lata!

Jeżeli macie taki samochód i będziecie chcieli odwieźć dziecko do szkoły lub osobę bliską do szpitala – zdaje się że pan Trzaskowski chciałby Wam powiedzieć: kupcie sobie nowe auto. Zwróćmy uwagę, że jeżeli ktoś kupi jakże „ekologiczne” auto z silnikiem V8 czy V10 to będziecie mógł jeździć ile dusza zapragnie. Cena za nowy od 250 tys. do 1 mln zł.

To będzie strefa wykluczenia uboższych warszawiaków. Mniej zamożni będą mieli zakaz wjazdu zaś ci, których stać na auto za kilkaset tysięcy będą zatruwali powietrze jak im się żywnie podoba. Absurd i niesprawiedliwość.

Strefa ma objąć:

Całe dzielnice Śródmieście, Żoliborz i Praga Północ; prawie całą Ochotę (poza SCT pozostanie fragment z CH Reduta i ul. Mszczonowską oraz Dworzec Zachodni) i Pragę Południe (poza SCT pozostanie Olszynka Grochowska: niezamieszkały obszar PKP i rezerwatu przyrody); większość Mokotowa (poza SCT pozostaną Sadyba, Stegny, Augustówka i część Służewca); około połowę Woli (do al. Prymasa Tysiąclecia).

 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły