Pod mostem Siekierkowskim pojawiła się nowa strefa sportowo-rekreacyjna

Głównym punktem nowej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej jest wielofunkcyjny podest, który może być używany jako pełnowymiarowy ring bokserski. Jego miękkie wyposażenie oraz słupki na okres jesienno-zimowy będą zdeponowane w magazynach naszej jednostki. Docelowo będą one użyczone jednemu z klubów warszawskich w celu udostępniania ringu pod mostem na wydarzenia.

Zagospodarowano nieprzyjazną zazwyczaj przestrzeń pod mostem (na wysokości ul. Gwintowej)

Można tu potrenować na urządzeniach do kalisteniki lub poćwiczyć ciosy wieszając worki bokserskie na specjalnej konstrukcji. W strefie sportu może trenować jednocześnie 14 osób. Do wszystkich urządzeń dostęp ułatwiają wygodne ciągi komunikacyjne, a cztery stanowiska bokserskie są dostosowane do użytku przez osoby na wózkach. Żeby dzieci się nie nudziły, gdy rodzice ćwiczą, zamontowano dla nich dwie zabawki, także dostępne dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Intencją pomysłodawczyń, które zgłosiły ten projekt do budżetu obywatelskiego było, żeby każdy czuł się tu u siebie i nikt nie czuł się wykluczony. Tę ideę podkreślają murale zaprojektowane przez Ola Jasionowska, a wykonane przez Andyblack022, który już wcześniej tworzył murale na filarach pod mostem. Nowe murale promują różnorodną i dostępną dla wszystkich osób aktywność sportową.

  

Zarząd Zieleni zaprasza na imprezę otwarcia strefy w sobotę, 18 listopada w godz. 10.00-16.00.

W programie: otwarte zajęcia z kalisteniki, zajęcia z podstaw boksu i motoryki dla dzieci do 12. roku życia oraz pokazy walk bokserskich z udziałem zawodników warszawskich klubów. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się jako sędziowie bokserscy, a dla aktywnych uczestników wydarzenia przewidziano upominki.

za; Zarząd Zieleni

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły