Dąb z Białołęki „Warszawskim Drzewem Roku” 2023

Monumentalny dąb szypułkowy Robert zwyciężył w plebiscycie „Warszawskie Drzewo Roku”. Spośród niemal 21 tys. głosów mieszkańców, co piąty został oddany właśnie na tegorocznego laureata. W konkursie o zwycięstwo walczyło 13 drzew reprezentujących 13 dzielnic. Białołęcki dąb, który ma ponad 350 lat, pokonał konkurencję – otrzymał aż 4280 głosów!

Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się: grusza rosnąca przy ul. Nowy Świat (2729 głosów) i ponadstuletni dąb z ul. Płatnerskiej w Rembertowie (2561 głosów)

Zwycięzca plebiscytu zostanie uhonorowany pamiątkową tabliczką podczas spaceru dendrologicznego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 listopada, o godz. 12:00. Spotkanie poprowadzą nasi dendrolodzy. Start przy zwycięskim drzewie na ul. Głębockiej 66/68.

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku jest częścią większego projektu „W koronach miasta” realizowanego przez naszą jednostkę od 2019 r. Poprzez działania edukacyjne – warsztaty, spacery czy pikniki, nasi edukatorzy i dendrolodzy dzielą się swoją wiedzą na temat drzew, ich wpływu na przestrzeń miejską, powietrze, temperaturę oraz na jakość życia.

 

 

za; Zarząd Zieleni

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły