[KOMENTARZ] Ogłoszono przetarg na budowę mostu w Port Czerniakowski

Port Czerniakowski  cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów – można tu uprawiać sporty wodne, spacerować wśród zieleni czy odwiedzić Przystań Warszawa. Dlatego by ułatwić Wam poruszanie się po porcie, w miejscu dawnego, drewnianego mostku – od nabrzeża od ul. Czerniakowskiej do ul. Zaruskiego – powstanie nowoczesna, atrakcyjna przeprawa – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na co nie ma pieniędzy?

Most będzie dostępny dla wszystkich – pieszych, rowerzystów czy osób z niepełnosprawnością ruchową. Umożliwi również powiązanie ścieżki rowerowej Mostu Łazienkowskiego ze ścieżkami na ul. Solec, Czerniakowskiej i Łazienkowskiej.  Oprócz nowej przeprawy powstanie droga dojazdowa do basenu portowego na zachodnim nabrzeżu. Zmodernizujemy również infrastrukturę, by poprawić funkcjonowanie portu. Ukończenie prac planowane jest w I połowie 2025 r.

Komentarz

Jak wiemy Zarząd Zieleni nie dysponuje środkami na doprowadzenie do stanu użyteczności ważnego Parku Jordanowskiego przy ul. Szarej (o czym pisaliśmy na naszych łamach), w którego jest od ponad roku w posiadaniu. Mało tego,  zamiast zajmować się zielenią bierze się za budowę obiektów mostowych. Pomijamy fakt, że ta przeprawa nie jest tam zwyczajnie pilnie potrzebna… Ta sama paranoja dotyczy sadzenia drzew przez ZDM.

Jak widać w tym mieście można wszystko.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły