Odbywają się warsztaty na temat Placu Bankowego. Nie brakuje na nich „aktywu”

Wzięliśmy na warsztat projekt przyszłego placu Bankowego. Po etapie zbierania opinii wśród mieszkańców i spacerze zorganizowanym wokół placu, przyszedł czas na warsztaty z ekspertami.  W gronie specjalistów rożnych dziedzin, architektów i przedstawicieli Miasto Stołeczne Warszawa, rozmawialiśmy o koncepcji jego docelowego zagospodarowania – informuje burmistrz Śródmieścia, Aleksander Ferens.

Plac Bankowy to jeden z kluczowych elementów Nowego Centrum Warszawy

Plac Bankowy to jeden z kluczowych elementów Nowego Centrum Warszawy: projektu, który ma sprawić, że centrum stanie się bardziej przyjazne.
Jest też częścią historycznego centrum miasta. Blisko jest Ogród Krasińskich, plac Teatralny, Ogród Saski, a nieco dalej Stare Miasto, Trakt Królewski czy przebudowywany plac Defilad.

Teraz na placu jest za dużo asfaltu i betonu, a za mało zieleni. A to drzewa filtrują spaliny, tłumią hałas, latem dają cień. Budują większą odporność Warszawy na zmiany klimatu.  Przestrzeń placu powinna być miejscem codziennych spotkań i spacerów, a nie tylko uroczystych wydarzeń przy pomniku Stefana Starzyńskiego czy bardzo szybkich przesiadek.  Jakiego placu oczekują mieszkańcy? Jak wydobyć jego walory historyczne i turystyczne? O tym wszystkich rozmawiamy podczas warsztatów projektowych, na które serdecznie zapraszam.

Już dzisiaj i we wtorek 14 listopada, od 16.00 do 18.00 działać w tym miejscu będzie punkt konsultacyjny. Kolejne spotkania warsztatowe i dyskusja, a także prezentacje wniosków, odbędą się 13 i 22 listopada od godziny 17.00.

Nie zabrakło Buciaka

Antymiejscy i antyspołeczni „aktywiści” biorą niestety udział we wszelkich aktywnościach, dlatego też tak bardzo źle dzieje się w Warszawie. Na tych konsultacjach pojawił się prawie na 100%  Robert Buciak z Zielonego Mazowsza, przyjaciel wiceprezydenta Olszewskiego. Buciak to facet znający się absolutnie na wszystkim, który swoje chore pomysły wprowadza dzięki budżetowi obywatelskiemu. To on z szyderą w głosie mawia – „sami znajomi”. I ci sami znajomi rozwalają nam Warszawę!

A potem warszawiacy dziwią się, że na przykład taki Plac Trzech Krzyży po rzekomym remoncie jest zdewastowany. Tam Buciak też maczał swe obrzydliwe paluchy.

 

 

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły