WAŻNE! Uwaga na kolejne świństwo – lobby elektryczne chce wykluczenia komunikacyjnego

Dziwnych czasów dożyliśmy. Czasów ograniczania wolności i możliwości wyboru. Jak nie korporacje to tzw. miejscy „aktywiści”, którzy niczego tak bardzo nie pragną jak wzięcia wszystkich za pysk. Niczym się nie różnią od tych na dole. O sprawie informuje StopKorkom.

Ale przypomnijmy najpierw; za zanieczyszczenia odpowiedzialne są piece i palenie węglem, a nie ruch samochodowy

Aktywiści i pseudo ekolodzy domagają się Stref Czystego Transportu (terroru) w centrach miast,  a my przypominamy- za zanieczyszczenia odpowiedzialne są piece i palenie węglem, a nie ruch samochodowy. 30 lat temu można było mówić że samochody trochę trują. 30 lat temu na drogach były auta nawet nie z lat 80 (nie spełniające żadnych norm emisji), ale z 60 czy 70, to rzeczywiście kopciło. Ale mamy 2021. Np w Polsce średnia wieku samochodu to 13 lat, czyli przeciętne auto jest z 2008 i spełnia już normy Euro 4. Takie samochody benzynowe można nazwać w zasadzie bardzo czystymi, a diesle też nie są najgorsze.

⁠Okres lockdownu np w Polsce jak i w innych europejskich miastach pokazał, że znaczący spadek ruchu samochodowego w zasadzie nie wpłynął na zmianę jakości powietrza pod względem cząstek stałych (PM). Analiza dotycząca tlenków azotu (NOx), wykazała że ruch aut prywatnych również nie ma istotnego statystycznie wpływu na jakość powietrza, zatem #StrefaCzystegoTransportu jest szkodliwą bzdurą, której koszt poniosą bez sensu wszyscy.

Wg raportu NIK z 2019 r dym z rur z transportu łącznie ze zbiorowym i ciężarówkami, to w mieście ok 2% zanieczyszczeń, a w skali Polski 0.2% (co i tak wymaga re-ewaluacji – podczas badania jakości powietrza nawet się nikomu nie śniło, że można mieć próbkę gdzie eliminujemy rzekomo główny czynnik – samochody osobowe).

⁠W kwestii CO2 – nadal emisja z samochodów to mały procent – może warto zainteresować się statkami? Przecież 15 kontenerowców wydziela tyle zanieczyszczeń co wszystkie ~780mln samochodów na świecie…

🔴 Może warto skupić się na promowaniu neutralnych paliw syntetycznych, zamiast kopalnych, np. takich, nad którymi pracuje Porsche?

🔴 Może wdrożenie paliw E20 a nie bezmyślny wściekły atak na samochody przez Unię Europejską jest uczciwszą drogą?.

🔴 W celu redukcji pyłów można przekonać ludzi do stosowania ceramicznych klocków hamulcowych. Zmniejszają pylenie kilkukrotnie i mogą wystarczyć na 150 tyś km, kosztując podobnie.

A na koniec może zaprzestać bezmyślnej wycinki lasów tropikalnych pod uprawy soi? 😉

Dane są ogólnodostępne dla wielu miast na świecie i wyglądają podobnie.

Uwaga na kolejne świństwo

Trwają działania propagandowe, prowadzone przez lobby elektryczne, mające na celu pogłębianie wykluczenia komunikacyjnego, oraz odebranie Wam możliwości jazdy samochodami które macie. To tak jakby lis miał decydować o tym jaka będzie furtka do kurnika.

A my przypominamy:

Samorządowcu – nie potrzebujesz #SCT, ponieważ ruch samochodowy nie ma istotnego wpływu na jakość powietrza.  Niech ludzie sami decydują jak będą się poruszać.

 

 

 

StopKorkom, Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły