[VIDEO] „Strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie i Kamionku to wadliwa prawnie uchwała” – wojewoda mazowiecki

O strefie płatnego parkowania, czyli siłowo narzuconym haraczu na zmotoryzowanych, na naszych łamach piszemy od lat. Wyjaśnimy jakie są jego słabe strony, dlaczego to prawny bubel. Nasze zdanie podziela coraz więcej warszawiaków, jak i politycy. Dziś w tej sprawie zabrał głos wojewoda mazowiecki, Tobiasz Bocheński. Ale to dotyczy całej Warszawy.

Prezydent Trzaskowski i warszawscy politycy KO przygotowali rozwiązanie, które nie powinno obowiązywać

Strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie i Kamionku to wadliwa prawnie uchwała. Prezydent Trzaskowski i warszawscy politycy KO przygotowali rozwiązanie, które nie powinno obowiązywać. Oparto się na nieaktualnych analizach transportowych, nie wsłuchano się w głos mieszkańców oraz popełniono błędy proceduralne. Z tych powodów wniosłem skargę do NSA licząc na pozytywny dla warszawiaków wyrok.

Mieszkańcy Saskiej Kępy czekają na dobre i przekonsultowane obywatelsko rozwiązania, lecz od lat rządzący stolicą nie umieją sobie z tym zadaniem poradzić.

Osobnym tematem jest strategia transportowa Warszawy, której realnie nie ma za co wszyscy płacimy stojąc w korkach, bądź nie mogąc nigdzie zaparkować samochodu.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły