[VIDEO] Turniej piłkarski PGE Junior na PGE Narodowym

244 zawodniczek i zawodników z 18 akademii piłkarskich wspieranych przez PGE rywalizowało w ostatni weekend w Turnieju PGE Junior na murawie PGE Narodowego. Zawodniczki (roczniki 2011-2013) i zawodnicy (roczniki 2012-2013) rywalizowali na 3 boiskach z naturalną nawierzchnią wytyczonych na murawie PGE Narodowego. Każda drużyna zagrała w 5 meczach po 15 minut każdy. Przez cały czas trwania turnieju uczestnicy wspierani byli przez kibicujące im rodziny, znajomych i innych uczestników.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych w Polsce sponsorów sportu

Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyła się dekoracja. Pamiątkowe medale i upominki wręczyli zawodnikom byli reprezentanci Polski Marcin Żewłakow, Michał Żewłakow oraz Tomasz Kłos.

Drużyny wspierane przez PGE, które wzięły udział w turnieju:

· Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec

· FC Lesznowola

· Akademia Widzewa

· Akademia Piłkarska Avii Świdnik

· Akademia Glinik Gorlice

· PGE Młode Perły Lublin

· Akademia Piłkarska Broni Radom

· MKS Granica Bogatynia

· MKS Mazur Ełk

· Akademia Piłki Nożnej Łomża

· Akademia MKP Kotwica Kołobrzeg – PGE Grupy Młodzieżowe

· KS Halinów

· KS Podhalanin Biecz

· KS SEMP Ursynów

· KS Polonia Bystrzyca Kłodzka

· MLKS Józefovia

· MKS Polonia Przemyśl

· KS Ursus

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych w Polsce sponsorów sportu

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych w Polsce sponsorów sportu. PGE wspiera sport profesjonalny, amatorski, i dziecięcy, a ważnym elementem tego zaangażowania jest propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci jako formy spędzania wolnego czasu.

PGE Polska Grupa Energetyczna w ramach programu PGE Junior wspiera akademie dziecięce i młodzieżowe w całym kraju. Celem PGE jest zapewnienie ciągłego rozwoju młodych sportowców, którzy w przyszłości zasilą drużyny seniorskie. Dzięki zajęciom i sportowej rywalizacji podopieczni wyrabiają w sobie zdrowe nawyki związane z aktywnością fizyczną, nabywając jednocześnie umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, takie jak systematyczność czy umiejętność współpracy w grupie. Celem programu jest kształtowanie charakteru młodych zawodników, podtrzymywanie pasji oraz rozwój umiejętności przez treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Łącznie PGE w ramach projektu PGE junior wspiera 26 klubów amatorskich, czyli ponad 6000 młodych zawodników różnych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, łyżwiarstwo synchroniczne, judo, squash, piłka ręczna, rugby.

 

 

Portal Warszawski

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły