Burmistrz Woli: Trzy obietnice, które powinien zrealizować odchodzący Wojewoda

Lada moment zakończą się rządy zjednoczonej prawicy. Zdaniem Krzysztofa Strzałkowskiego, Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, ma szansę zachować twarz. Wystarczy, że spełni trzy obietnice swojego obozu.  

Oczywiście, są to sprawy związane z Wolą, na których władzom tej dzielnicy bardzo zależy. – Pierwsze co powinien zrobić odchodzący wojewoda, to wypełnienie deklaracji swojego poprzednika o zabezpieczeniu kamienicy przy ul. Łuckiej 8 zaznacza Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – To sprawa, w której liczy się każdy dzień. Najstarsza czynszówka na Woli, z każdym deszczem i przymrozkiem będzie bliższa ostatecznego zawalenia. Wojewoda twierdził, że kiedy Wojewódzki Konserwator Zabytków złoży wniosek o zabezpieczenie, znajdą się pieniądze na ocalenie zabytkowej kamienicy. Mimo wniosku efektów wciąż nie widaćdodaje Strzałkowski.

Pilne jest również wpisanie Muranowa Południowego do rejestru zabytków. – Procedura ruszyła, natomiast z nieznanych przyczyn trwa ona bardzo długo, a wojewoda nie jest w stanie wskazać, kiedy się ona zakończy – zaznacza Strzałkowski. Dla mieszkańców jest to zaś kłopot, ponieważ zdaniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w jej trakcie nie można nawet dostawić czy przestawić ławeczek w parkach. – Postulowaliśmy, by ten problem rozwiązać powołując urzędnika, który określałby w trybie roboczym czy dane działanie ma wpływ na układ urbanistyczny tej części dzielnicy, czy nieprzypomina Strzałkowski.

Ostatnią, ale równie ważną obietnicą, która została złożona przez kolegów z rządowych ław Tobiasza Bocheńskiego, jest przeznaczenie odpowiedniej nieruchomości na budowę szkoły na Odolanach. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie na rzecz miasta i jej mieszkańców działki przy ul. Worcella. W tym miejscu miała powstać szkoła na potrzeby programu Mieszkanie Plus, zgodnie z projektem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Odolan. – Pocztowa działka zostanie prawdopodobnie i tak zabudowana mieszkaniami, a druga szkoła na Odolanach już dziś jest bardzo potrzebna zaznacza burmistrz Woli.

Zdaniem burmistrza Woli, realizacja tych trzech postulatów pozwoli zachować twarz odchodzącemu wojewodzie. – Warszawa na rządach Zjednoczonej Prawicy wiele straciła, jednak spełnienie tych obietnic pozwoli inaczej spojrzeć na działania Tobiasza Bocheńskiegozaznacza Strzałkowski.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły