W Szpitalu Czerniakowskim będą przeprowadzane m.in. operacje nowotworów i rekonstrukcji piersi

Rak piersi jest drugim pod względem częstości (po raku płuca) nowotworem złośliwym na świecie, stanowiąc 25% wszystkich zachorowań. W Polsce rozpoznajemy rocznie blisko 19 tys. raków piersi, najczęściej u kobiet w przedziale 55-65 lat. Bardzo rzadko może występować także u mężczyzn, szczególnie w 7. dekadzie życia. Wszystko to sprawia, że profilaktyka, czyli zapobieganie lub wczesne wykrywanie raka piersi, jest taka ważna.

Będą tu przeprowadzane m.in. operacje nowotworów i rekonstrukcji piersi

 

Nowotwór piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%). Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu. Czas gra ogromną rolę – nowotwór wcześnie rozpoznany daje szansę na całkowite wyleczenie.

Do walki z nowotworami włączył się Szpital Czerniakowski przy ul. Stępińskiej uruchamiając oddział chirurgii onkologicznej. Będą tu przeprowadzane m.in. operacje nowotworów i rekonstrukcji piersi, a pacjentki będą objęte leczeniem przez zespół świetnych specjalistów i otoczone najlepszą opieką medyczną.

Kontakt do Szpitala Czerniakowskiego w dni robocze od godz. 8:00 do godz. 15:00 pod numerami telefonów: 606 901 537 oraz 506 293 666.

za; Urząd Miasta

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły